Menu

Překladač Google: 5.0 nově překládejte odkudkoliv

Určitě jste někdy viděli dialogové okno prohlížeče Chrome, nabízející překlad právě zobrazené stránky do češtiny. Co když ale chcete přeložit text v jiné aplikaci? Až dosud nebyla jiná cesta než zkopírovat či přepsat požadovaný text do Překladače Google. Pokud jste tento problém řešili často, máme pro vás dobrou zprávu: Překladač Google v poslední verzi s číslem 5.0 vám podstatně zjednoduší život!

Nová funkce nese název “Tap to Translate” (“Překlad klepnutím”) a pokud je povolená (uživatel je na tuto možnost upozorněn při prvním spuštění aktualizované aplikace), funguje velmi intuitivně: stačí označit text v jakékoli aplikaci stejným způsobem, jako byste ho chtěli kopírovat. Následně se v horní části obrazovky objeví malé kruhové plovoucí tlačítko (podobné jako například u Facebook Messengeru). Když na něj klepnete, dojde automaticky k přeložení označeného textu a jeho zobrazení v plovoucím okně.

Lepší představu si můžete udělat z následujícího videa.

Okénko rychlé odpovědi dovoluje také poslech textu v rodném jazyce, jakož i překlad zadaného textu, takže například můžete odpovědět v chatu svému zahraničnímu kolegovi či kamarádovi. Funkce podporuje všech 103 jazyků a patrně nejlepší na ní je, že překlad jedním klepnutím funguje v jakékoliv aplikaci, i když je zařízení v režimu offline.

Překladač Google 5.0 v akci

Překladač Google 5.0 v akci

Překladač Google 5.0: další novinky a odkaz ke stažení

K dalším novinkám poslední verze Překladače Google patří přidání podpory zjednodušené a tradiční čínštiny do funkce “Word Lens,” která umožňuje uživatelům vyfotit tištěný text a jeho následný překlad. Pozitivní novinkou je také radikální snížení velikosti jazykových balíčků pro režim offline, jejichž objem se zmenšil až o 90 %.

Aktualizace aplikace Překladač Google na verzi 5.0 je uvolňována postupně (například na redakčním telefonu Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.1.1 jsme ji ještě neobdrželi) a měli byste se jí dočkat v následujících hodinách až dnech.

Google Translate
Google Translate
Developer: Google LLC
Price: Free

Jestliže čekat nechcete, můžete si stáhnout instalační balíček z APKMirroru. V takovém případě je ovšem nutné povolit v systémovém nastavení instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační APK balíček je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že soubor je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Zdroje: androidauthority.com, androidcentral.com, androidpolice.com.

 

Komentáře

faktuzjsemtroll

12.5.2016 16:49

Libi se mi, jak takova banalni funkce je schopna se objevit klidne az po nekolika letech, co je aplikace venku :-)

Martin Pecina

12.5.2016 19:26

Je to sice banální funkce, ale nikdo s ní zatím nepřišel. Největší problém podobných banalit je v tom, jak je intuitivně zapracovat do systému. Tady se to, zdá se, povedlo.

cardi

12.5.2016 19:34

Martin Pecina: presne :)

Mazec

12.5.2016 20:11

Po aktualizaci jsem si funkci zapnul.
Ale vzhledem k tomu, že svůj smartfone používám jako pracovní nástroj, a kopíruji text tak stokrát denně, musel jsem tento majstrštych od Google vypnout. Trochu mi vadilo, že na mě pokaždé vyskočí ikona překladače.

Jinak nejde komentovat z aplikace SA.
Pamatuji si, když v aplikaci SA bylo hrozně malé písmo v androidu 5. Po opravě slibovali že oprava je dočasná, protože se vyvýjí zcela nová aplikace…
Utekl tuším rok a půl a a vůbec nic se nestalo…
Děkuji za komentář redaktorů, nebo někoho kdo to má nastarosti tu aplikaci!

Maladava

13.5.2016 13:15

Funkci mám zapnutou, ale při kopírování textu mi ikona překladače nevyskočí. Samsung Galaxy S4 (5.0.1.)

Maladava

13.5.2016 13:18

Tak už je to OK :-)

cardi

13.5.2016 13:19

Maladava: rekl bych jedno tohle je rukama :)

RSS (komentáře k článku)