Jak na jednoduchý překlad jedním klepnutím? Jde použít kdekoli v telefonu

Překlad klepnutím Google Překladač

V jakých situacích jste zatím nejčastěji potřebovali mobil využít jako pomocníka pro překládání z různých jazyků? Nejčastěji do něj zadáváme vnější textový či hlasový vstup a těšíme se na výsledek. Hojně využívaná je ale i varianta, kdy máme snahu překládat obsah, který už v telefonu je. Třeba části článků nebo příspěvky na sociálních sítích. A právě o této metodě překladů nyní bude řeč. Google Překladač již nějakou dobu umí takzvaný Překlad klepnutím. S jeho pomocí je možné do jiného jazyka převádět texty z jakéhokoli místa v systému.

Funkce na sebe upozorňuje panelem přímo v aplikaci. Uživatele tam vyzývá, aby ji vyzkoušel. Nastavení Překladu klepnutím je velmi jednoduché, v systému vlastně vyžaduje jen spouštění překryvné vrstvy. To právě z toho důvodu, aby pak aplikace Google Překladač mohla nad ostatními ponechávat bublinu pro Překlad klepnutím. Tato bublina připomíná notifikační prostor Facebook Messengeru. I další komunikátory ji dostali od Android verze 11. V tomto případě ukrývá vyskakovací prostředí překladače, které připomíná jeho standardní podobu s dvěma okénky pro oba jazyky. Jen je trochu menší a omezené.

Google Translate
Google Translate

Zadávání do pole pro překlad řeší schránka, ve které se uchovává poslední zkopírovaný text. Pokud tedy chcete cokoli okamžitě převést do jiného jazyka, zkopírujte to do schránky (funkce umí pracovat pouze s texty) a pak jednoduše klepněte na zmíněnou bublinu. Otevře se vyskakovací pop-up okno, ve kterém už bude okamžitě vygenerovaný výsledek. Funkci Překlad klepnutím můžete jednoduše vypnout přepínačem v nastavení aplikace Google Překladač.

Tuto funkci považujeme za velmi povedený nápad a předpokládáme, že si ji uživatelé velmi rychle oblíbí. Mít možnost na jedno klepnutí (funkce má opravdu příhodné jméno) překládat texty z jakéhokoli místa systému je super. Může se zdát, že tato součást Google Překladače takto šetří jen sekundy či jejich zlomky, ale o čas tady úplně nejde. Při opakovaném používání potěší hlavně to, že je celý proces skutečně jen na jedno klepnutí. Když samozřejmě nepočítáme označování a kopírování textu.

Budete tuto funkci využívat?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)