TOPlist

Pondělní nálož aplikací #17: Přizpůsobte si aplikace i obývák!

Android_aplikace

Dnes se jako každé pondělí podíváme na různorodou sadu aplikací, z nichž vyčnívá například App Override pro root uživatele, která nabízí možnost individuálního nastavení fontů, zvuku, vstupu a dalších parametrů pro jednotlivé aplikace. Dále tu máme i velmi schopného designéra interiérů v podobě Autodesk Homestyler a nakonec se podíváme i na jednu zajímavou hříčku od legendárního Tima Schafera, který se v poslední době zviditelnil především svým projektem Double Fine Adventure na crowdfundingovém serveru Kickstarter.

App Override

Občas se stane, že máte nějakou oblíbenou aplikaci, která se ale třeba po přechodu na jiné zařízení nechová tak, jak by měla. Jako možné řešení se nabízí App Override pro root uživatele. Díky ní totiž můžete pro jednotlivé aplikace nastavit individuální parametry jako orientace obrazovky, velikost písma, čas k vypnutí obrazovky, rychlost CPU a další. Zatím je ve verzi 0.48 a je tedy možné, že nebude ještě stoprocentně fungovat ve všech aplikacích.

App-Override-2

e6d10835b4fb07771884e038aa662190?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Game Keeper

Jestli vaše sbírka her vypadá zhruba jako ta moje (tedy náhodné komíny her pro Xbox 360, PS3 a sem tam nějaká ta PC hra), dost možná se bude hodit Game Keeper. Ten slouží k sestavení katalogu vámi vlastněných her – a nezáleží na tom, zda máte ještě klenoty z Atari nebo jedete čistě PC. Game Keeper nabízí rozsáhlou databázi her, umí si sám stáhnout náhled obalů a vyplnit můžete i velmi slušnou řádku parametrů včetně regionu a ceny, kterou jste za hru zaplatili. Zkrátka přehledný kapesní katalog vašich her.

unnamed (21)

3d7c451c26541706594931d29a457bb8?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Autodesk Homestyler

Pracovali-li jste někdy s 3D grafikou, budete firmu Autodesk pravděpodobně znát. 3D Studio Max a další produkty se řadí ke špičce grafických nástrojů a proto možná jako malé překvapení působí jejich nejnovější projekt – Homestyler. Jedná se o trojrozměrnou aplikaci, ve které si můžete virtuálně vybavit svůj obývací pokoj a pak s vítězoslavným „Já jsem to říkal!“ přesvědčit svoji drahou polovičku o tom, že vaše vize je správná. Lze vybírat z bohatého katalogu doslova stovky položek a pokud chcete mít vše co nejvíce autentické, můžete dokonce i nafotit stěny svého současného obýváku a aplikovat je ve vizualizaci. Ovládání je sice trošku krkolomné, ale pořád lepší, než tahat po schodech nový gauč s nejistým výsledkem.

nexusae0_36

 

Homestyler-Room Realize design
Homestyler-Room Realize design

Air Call Answer

Samsung Galaxy S4 nastartoval vlnu bezdotykového ovládání. Někomu to přijde jako zcela zbytečná funkce, jiným se zase líbí třeba pro jistou eleganci nebo už jenom z toho důvodu, že to prostě vypadá „cool“. Díky aplikaci Air Calls nyní můžete využívat i bezdotykové gesto pro přijímání hovorů. Stačí když jednoduše mávnete rukou před proximity senzorem (senzor přiblížení). Link ke stažení naleznete na XDA Developers.

2iru0jt

Xposed Statusbar (root)

Aplikace pro pokročilejší uživatele, kteří si libují v personalizaci svých mobilů za hranicemi toho, co nabízejí běžné aplikace na Google Play. Zatímco většina běžných změn se týká například změny launcheru či zamykací obrazovky, případně se vám díky alternativní ROM změní ikonky zobrazující stav baterie, modifikace pro Xposed Framework si bere na paškál změnu status baru, tedy horní lišty, ve které najdete hodiny, ukazatel signálu a další prvky. Pomocí jednoduchých sliderů si můžete změnit barvy, přidat barevný přechod nebo například místo hodin zobrazit text. Instalace je doporučena pro pokročilejší uživatele a plný popis najdete na XDA Developers.

1015592_627986190544869_1762800284_o

YouTube Floating PopUp Player

Několik telefonů s „plovoucími“ aplikacemi se už na trhu vyskytuje. Jestli i vy chcete zakusit jaké to je surfovat po internetu zatímco vám v rohu obrazovky hraje přehrávač YouTube, vyzkoušejte Floating PopUp Player. Sice se nachází již ve verzi 1.10, přesto ale ještě není úplně vyladěný. Důležité však je, že celkem bezproblémově funguje a pro mnoho uživatelů bude představovat ideální řešení problému. Dokonce odstraňuje i klasické omezení androidího YouTube, kdy se při vypnutí obrazovky či přepnutí do jiné aplikace video zcela zastaví. To však není případ PopUp Playeru, který bude přehrávat video nerušeně dál a dál.

Capture8

d05fd65e2a919d7cc78d337bb34a6915?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Perfect Launcher

Za neskromným názvem se skrývá launcher, který zatím vážně není perfektní. Ale i tak stojí za pozornost. V přehledném designu, který připomíná základní Android, nám prezentuje několik příjemných vychytávek – jako například možnost odinstalování programů přímo z domácí obrazovky, „šuplíky“ s aplikacemi, možnost změnit velikost ikon a další vylomeniny. Působí na pohled sympaticky a věříme, že autor neusne na vavřínech a bude tento nadějný launcher stále obohacovat o nové funkce. Pokud nepatříte k fanouškům kompletních předělávek v podobě GoLauncheru a podobných, možná se vám právě Perfect Launcher zalíbí. Doporučujeme podívat se na video.

Screenshot_2013_07_26_03_58_20

Great Android Apps: Perfect Launcher

Great Android Apps: Perfect Launcher

79b6644576c5ffddf18facbf95698ffb?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Dropchord

A na závěr zajímavý hra z produkce legendárního Tima Schaffera a jeho studia Double Fine Productions (Psychonatus, Brutal Legend). Dropchord je hra na bázi hudby a vyžaduje tedy, abyste měli během hraní zapnutý zvuk. Hra obsahuje deset zvukových stop, které i určují tempo hry, kdy musíte pomocí dvou prstů ovládat světelný paprsek, sbírat body a vyhýbat se překážkám. Stylová „přepálená“ grafika, množství barevných efektů a svižná hudba dělají z této hry velmi zajímavou volbu. Možná jen škoda té ceny (nebo nepřítomnosti demoverze), ale 3 dolary by vás zastavit neměly – ohlasy uživatelů jsou velmi pozitivní a i já se těším, až dopíšu tyto řádky a zase si na chvilku zahraju :)

nexusae0_8

Dropchord Launch Trailer

Dropchord Launch Trailer

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)