Pixel Launcher z Androidu 8 Oreo už můžete instalovat na většinu telefonů

launcher z androidu 8 oreo pixel launcher

Možná si ještě pamatujete, jak před několika měsíci přišel jeden šikovný vývojář na způsob, jak dostat Pixel Launcher se všemi funkcemi na většinu telefonů. Nyní je zpátky a přináší Pixel Launcher z Androidu 8 Oreo a opět je dostupný pro téměř každého.

Pixel Launcher z Androidu 8 přináší několik novinek

Vývojář s přezdívkou AmirZ schválně nechal Pixel Launcher ve stavu, jak jej zamýšlí Google, i proto ještě v červnu oznámil, že končí s aktualizacemi, protože je laucher stabilní a přidávání nových funkcí by jen zhoršilo stabilitu. Takže například možnost zvolit vlastní ikony, chybí a ani se na ni v brzké době nedostane. Slíbil ale, že nová aktualizace s novinkami přijde s verzí Androidu 8 Oreo.

A jak slíbil, tak i učinil. Před několika dny vyšla nová verze Pixel Launcher 2.0. Přináší několik novinek, které opět vylepší používání tohoto launcheru. Pojďme se na ně blíže podívat:

K instalaci této verze Pixel Launcheru je potřeba nejprve odinstalovat předešlé verze, jako třeba tu z Google Play, kde nefungují některé věci. V jiném případě se Launcher nenainstaluje,  aby správně fungovaly widgety počasí. Dále je potřeba zamířit na GitHub vývojáře a stáhnout APK soubor, poté už stačí launcher nainstalovat manuálně, jako každý jiný APK soubor. Žádný root nebo jiné úpravy nejsou potřeba.

Vyzkoušíte novou verzi Pixel Launcheru, nebo vám v něm něco chybí?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)