Oreo je oficiální název pro nový Android 8

android oreo aktualizace android 8

Tak se nakonec všechny spekulace a zprávy ukázaly jako pravdivé. Nová verze Android 8 se skutečně nazývá Oreo. Google to oznámil efektně při zatmění Slunce. Po druhé v historii se tak Android pojmenovává přímo po značce.

Android Oreo se představil trailerem

Tento rok Googlu “trolling” moc nevyšel, v minulých letech se několikrát povedlo svět napálit. Již poměrně před dlouhou dobu se začalo proslýchávat, že nový Android se bude jmenovat Oreo. Mohl za to šéf Androidu, který sdílel obrázek dortu se sušenkami Oreo. Google se snažil několikrát lidi zmást, a to například tím, že připravil easter egg ve formě chobotnice (Octopus).

Android Oreo – Open Wonder

Android Oreo - Open Wonder

V posledních dnech se navíc objevilo tolik uniklých obrázků, až to vypadalo, že se bude osmá verze Androidu jmenovat jinak. Nakonec se tak nestalo a my se můžeme dívat na nového maskota s “diskem” na hrudi.

Většina verzí Androidu se pojmenovává po obecných názvech cukrovinek. Jedinou výjimkou byla verze Android 4.4 KitKat, která je pojmenována podle tyčinek od Nestlé. Tentokrát se dostalo na společnost Nabisco a jejich Oreo. Zatím není jasné, jestli bude existovat i nějaká speciální limitovaná edice těchto sušenek, podobně jako to měl KitKat.

Co se týče nových funkcí, tak jsme se nic moc nového nedozvěděli. Na oficiálním streamu se ukázal pouze trailer, který najdete výše. O novinkách už jsme psali v samostatném článku o Android 8.

Hlavní rozšíření Androidu 8 Oreo přijde ke konci roku

Pokud vlastníte telefony Pixel nebo Nexus 5X/6P či tablet Pixel C, tak již dnes můžete stahovat novou verzi Androidu. Na redakční Pixel jsme již aktualizaci dostali. Google zároveň dodal, že spolupracoval mnohem více se společnostmi, aby se mohl dostat Android 8 k uživatelům rychleji. Do konce roku by měla vyjít aktualizace na Android Oreo u telefonů těchto výrobců: Essential, General Mobile, Nokia, Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp a Sony.

Android Oreo na telefonu Google Pixel

Co říkáte na nový název Androidu?

Zdroj: blog.google

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)