TOPlist

Samsung Secure Folder: skrýš pro tajná data ke stažení pro Galaxy S7

samsung-secure-folder-ico

Jihokorejský výrobce představil svou aplikaci Samsung Secure Folder jako součást „palubní výbavy“ nešťastného loňského modelu Galaxy Note 7. V podstatě jde o chráněnou složku, do které si uživatel může uložit soubory, multimédia, dokumenty, kontakty a další osobní obsah. Ten je pak zcela oddělený od standardního souborového systému telefonu. Do zabezpečené složky se lze dostat pouze přes ověření totožnosti otiskem prstu.

Samsung již loni při spuštění beta programu pro model Galaxy S7 potvrdil, že počítá s vydáním aplikace Secure Folder po uvolnění aktualizace na Android 7.0 Nougat. Aplikace neměla být nativní součástí systému, ale uživatelé měli dostat možnost stáhnout a nainstalovat si ji. Jak naši čtenáři jistě vědí, Samsung vydal aktualizaci na Android 7.0 pro Galaxy S7 a S7 Edge v lednu. Nyní se konečně na Internetu objevila také aplikace Samsung Secure Folder. Redaktoři serveru SamMobile ji již stihli vyzkoušet a hlásí světu: „funguje to!“ Ke skryté složce lze dokonce přistupovat přes ikonu v rychlém nastavení.

Ke skryté složce lze přistupovat přes rychlé nastavení Ke skryté složce lze přistupovat přes rychlé nastavení

Po prvním spuštění aplikace následuje krátký úvod, ve kterém jsou představeny funkce a ovládání. Některé zahraniční zdroje přitom upozorňují, že zařízení na obrázcích má obrysy, které jsou výrazně podobné dosavadním únikům očekávaného modelu Galaxy S8. Konkrétně jde o telefon s velmi tenkým rámečkem a displejem zakřiveným po obou stranách. Server Phone Arena dokonce tyto snímky považuje za potvrzení dosavadních neoficiálních obrázků.

Kde stáhnout aplikaci Samsung Secure Folder?

Aplikace je v tuto chvíli dostupná ve verzi 1.0.01-020 ve formě instalačního balíčku na serveru SamMobile. Základními předpoklady pro její instalaci je Android ve verzi 7 Nougat a zařízení značky Samsung (v praxi tedy zatím jen Galaxy S7 a S7 Edge). V Obchodě Play alespoň prozatím tento program nabízen není, očekává se však, že bude brzy dostupná i zde.

Před instalací je nutné povolit v systémovém nastavení instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. Obzvláště v tomto případě však doporučujeme instalovat program jen pro testovací účely, neboť se nejedná o oficiální vydání.

Vyzkoušíte aplikaci Samsung Secure Folder, nebo počkáte na oficiální vydání?

Zdroje: sammobile.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)