Menu

Pixel Launcher konečně kompletně funguje na většině telefonů!

Už je to několik měsíců, kdy jsme naposledy psali o poslední verzi Launcheru od Googlu. Je to z toho důvodu, že oficiální podpora pro Pixel Launcher je na minimu telefonů. To bohužel znamenalo, že nešel nainstalovat na jiné telefony z Google Play. Horší ale bylo to, že po instalaci z jiných zdrojů stejně nefungoval dobře a mnoho funkcí nešlo. To je ale díky jednomu vývojářovi minulost.

Upravený Pixel Launcher obsahuje i Google Now

O úpravu se postaral uživatel redditu s přezdívkou AmirZ. Díky němu je teď dostupný Launcher se stejnými funkcemi jako na Pixel telefonech. Google Now Panel se vám již objeví, pokud potáhnete prstem do pravé strany. Vyhledávání pomocí “pilulky” už má svou animaci a otevře se ve vlastním okně. Počasí je rovněž funkční.

Pokud máte nainstalovaný předchozí “oficiální” verzi Pixel Launcheru, tak ji před instalací tohoto nového musíte odinstalovat. To je v podstatě jediná podmínka. Instalace probíhá klasicky, jako když instalujete APK soubor mimo Google Play. Na Samsung telefonech aplikace padá kvůli problémům s aplikací Secure Folder. Pokud ji odinstalujete, tak vám Launcher bude fungovat.

Na úplný závěr ještě upozorníme, že se nejedná o oficiální verzi od Googlu, Launcher tak instalujete na vlastní nebezpečí. K instalaci není potřeba root, nebo nějaké úpravy. Stačí stáhnout APK soubor. K dispozici je již verze 1.2, která opravuje několik problémů. Do budoucna se také plánuje podpora launcheru z Androidu O.

Vyzkoušíte launcher, nebo máte jiného favorita, na kterého nedáte dopustit?

Zdroj: reddit.com, 9to5google.com

 

Komentáře

Jirka_Blazek48

13.6.2017 20:24

Já když si to stáhnul tak se mi normálně zobrazil ten pixel Launcher, ale neměl jsem tam nic. Akorát apky od Googlu :( nikde nic nebylo ani nastavení.

Zemaniel

zemaniel 0

14.6.2017 0:03

Kdy už do Boha dojde všem ovečkám z obou Unií, že se za posledních pár let objevuje až podezřele mnoho apk nebo custom ROM podepsaných uživateli, kteří mají jména končící na ahir, azmir, azalah a podobně? Až bude pozdě? To už bude pozdě…

Uniona8

unions8 0

14.6.2017 6:52

A pak co? Bouchnou nám telefony v rukou? :-D
Ten Launcher vyžaduje Android 7 a výš, nebo to není podmínkou?

Stanislav Ošmera

14.6.2017 10:13

Pri instalaci hodi “chyba pri analyze balicku”

SeppWinkler

SeppWinkler 5

14.6.2017 10:32

@zemaniel: Paranoja? Máš skutočne pocit, že tí, čo ti chcú škodiť sa budú tak nápadne podpisovať? :)

RSS (komentáře k článku)