Pebble Time: druhá generace populárních chytrých hodinek odhalena

pebble time titul

Projekt Pebble dokázal v roce 2012 prorazit za pomocí crowdfoundingového serveru Kickstarter a v současnosti představuje jedny z nejúspěšnějších chytrých hodinek vůbec. Za tento svůj úspěch vděčí především dobře čitelnému a na baterii nenáročnému displeji. Konkurence v tomto odvětví je ovšem veliká a tak je již byl nejvyšší čas pro příchod nové generace, přesněji tedy Pebble Time. A kde jinde by tyto hodinky měly začít, než právě na Kickstarteru. Zde se jim podařilo splnit vytyčený cíl a vybrat 500 000 $ za pouhou jednu hodinu. V současnosti, den po zahájení kampaně, se tvůrcům chytrých hodinek Pebble podařilo vybrat již přes 9 milionů dolarů – pro srovnání, na první generaci se tvůrcům podařilo vybrat 10 milionů dolarů za celou dobu trvání kampaně.


Nové Pebble Time nabízejí především nový, e-ink displej, schopný zobrazit až 64 barev a oproti starší generaci jsou také citelně tenčí – nově mají tloušťku pouhých 9,5 mm. Zachována byla také, na poměry chytrých hodinek, nadstandardní výdrž až 7 dní na jedno nabití. K ovládání Pebble Time se, narozdíl od Android Wear hodinek, nepoužívá dotykový displej, nýbrž trojice hardwarových tlačítek s přepracovaným systémem. Prostřední tlačítko slouží pro zobrazení aktuálního stavu, vrchní pro již proběhlé a spodní pro budoucí události.

K hodinkám bude standardně dodáván silikonový pásek avšak neměl by být problém jej vyměnit za jakýkoli jiný, běžný, 22 mm, hodinkový pásek. Hodinky budou z počátku k dispozici ve 3 barevných variantách – černé, bílé a červené.

492465ea5d70d1b35c12e7f1fff1c8be original

Pokud byste si chtěli Pebble Time z Kickstarteru objednat, bude vás to stát minimálně na 179 $ (přibližně 4300 Kč) za jejich základní edici. Standardní cena po skončení kampaně bude činit 200 $ (přibližně 4800 Kč). První várka Pebble Time by měla být zaslána jejich majitelům již v květnu tohoto roku.

Jak se vám hodinky Pebble Time líbí?

 

Zdroj: Kickstarter.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)