FitBit po Pebblu koupil dalšího výrobce chytrých hodinek – Vector Watch

fitbit-vector-watch-ico

Počátkem prosince otřásla světem chytrých hodinek zpráva, že americký výrobce nositelné elektroniky koupil Pebble. Tedy přesněji koupil softwarové patenty, duševní vlastnictví a převzal některé zaměstnance. Značka jako taková podle všeho zanikne. Tím ale nákupy FitBitu zjevně neskončily – v noci na dnešek přinesla média informaci, že společnost kupuje rumunského výrobce chytrých hodinek Vector Watch. Tedy abychom byli zcela přesní, prodán byl tým zabývající se designem a software.

Společnost Vector Watch se za dva roky své existence etablovala jako výrobce pohledných hodinek Vector Luna a Vector Meridian. Oba modely nabídly monochromatický displej, tělo z nerezové oceli, baterii s impozantní 30denní výdrží a kompatibilitu se všemi hlavními operačními systémy, Android nevyjímaje. Hodinky samotné běžely na vlastní platformě, pro kterou postupně přibývaly nové aplikace. Nespornou přidanou hodnotou je odolnost proti vodě při ponoření až do hloubky 50 metrů. Některými médii je Vector Watch označován jako konkurent či vyzyvatel Pebblu.

Vector Watch oznamuje konec

Společnost na oficiálním webu oznámila, že její chytré hodinky budou i nadále fungovat, ale nebudou dostávat žádné nové aktualizace. Vývojáři nejsou schopni vyvinout nové zdroje pro zařízení, nicméně, mohou ještě upravovat ty, které již zveřejnili. Tým podpory bude i nadále reagovat na dotazy zákazníků a záruka na hodinky samozřejmě stále platí. Kromě toho oficiální web uvádí:

  • Zařízení Vector Watch budou nadále fungovat, záruka platí a technická podpora je k dispozici pro všechny hodinky po celém světě.
  • Zákazníci budou i nadále moci vytvořit a odeslat ke schválení návrhů nových ciferníků. Naše platforma bude dostupná na http://developer.vectorwatch.com.
  • Hodinky, nabíjecí kabely a ochranu obrazovky můžete pořídit u prodejců, jejichž seznam najdete na adrese http://vectorwatch.com/retailers.
Hodinky Meridian od Vector Watch Hodinky Meridian od Vector Watch

Je tedy evidentní, že na trhu už neuvidíme žádné nové hodinky Vector Watch. Tým zaměstnanců se připojí k FitBitu a začne se podílet na nových produktech, které se s největší pravděpodobností budou prodávat pod stávající značkou.

Finanční podrobnosti transakce zatím nebyly oznámeny.

Zdroje: androidauthority.com, vectorwatch.com, androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)