Pebble hodinky dobývají svět – již 275 tisíc prodaných kusů

pebble-smartwatch-colors

Mysleli jste si, že chytré hodinky jsou výsadou pouze pár nadšenců? Vypadá to, že projekt z Kickstarteru, chytré hodinky Pebble, toto změní. Tento klenot si totiž vysloužil již více než 275 000 předobjednávek a dává tak tušit, že se tento počin dostane na ruce mnoha svých zákazníků. Stejně tak aplikace pro ovládání těchto hodinek zaznamenala již milion stažení, což je rovněž úctyhodný výkon a autoři si musejí mnout ruce. Není ani divu, že se největší zájem uživatelů zaměřil právě na tyto chytré hodinky – jejich velkou výhodou je úsporný e-ink displej, díky kterému je možné vydržet i několik dní. A výdrž hraje velkou roli.

pebble-smartwatch-colors

Jak celý koncept funguje? Jednoduše se přes Bluetooth spárují hodinky s vaším chytrým telefonem a rázem se stanou velmi šikovným pomocníkem – mohou upozornit na příchozí hovor, SMS, e-mail či je můžete použít jako tachometr pro kolo, protože dokážou využívat také GPS z vašeho mobilního telefonu. Jejich možnosti rozšíříte spoustou dalších aplikací, které stále přibývají. Hodinky jsou navíc vodotěsné a snesou tak i drsnější prostředí, což se při sportu hodí.

Stále nezazněla cena za tento zázrak – ta činí podle oficiálního webu 150 dolarů (cca 3 000 Kč). Pokud byste se obrátili na české eshopy, několik stovek si připlatíte.

zdroj: androidheadlines.com

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)