Hodinky Pebble přežívají dále. A to díky komunitní službě Rebble

rebble pebble hodinky

Podpora pro chytré hodinky Pebble končí již za pár dní. Přesněji na konci června. Společnost Fitbit, která Pebble v roce 2016 Pebble koupila, již nemá v plánu podporovat tyto oblíbené hodinky. Každopádně je tu dobrá zpráva pro majitele, nemusí se s hodinkami loučit. Nezávislý tým vývojářů, který je složen i z bývalých zaměstnanců pracuje na projektu Rebble. Díky němu by dále měly fungovat uživatelské účty, aplikace i samotný systém.

Rebble prodlouží životnost chytrým hodinkám Pebble

Tento projekt není úplnou novinkou. Představen byl dokonce ještě předtím než se oznámilo, že Fitbit kupuje společnost Pebble. S tím jak se blíží konec oficiální podpory pro Pebble, se začíná o tomto projektu více mluvit. Dokonce i zakladatel společnosti Pebble Eric Migicovsky doporučuje přejít na novou službu.

rebble

Z velké části bude Rebble použitelný zdarma, ale aby se vývoj a například servery zaplatily, tak některé  funkce budou pouze v prémiové verzi. Jedná se například o počasí. Rebble plánuje kompletně nahradit klíčové části ekosystému Pebble, a to včetně obchodu s aplikacemi, firmwarem a mobilní aplikací.

Majitelé Pebble hodinek také musí počítat s tím, že do začátku příštího měsíce nebude ještě vše připraveno na přechod. Jakmile ale bude vše připraveno, tak přechod na Rebble bude vyžadovat pouze “kliknutí na jedno tlačítko”. Za několik dní se přestávají podporovat oficiálně hodinky Pebble. Budou stále fungovat, ale již nepůjde rozpoznávání hlasu, SMS, emaily, obchod s aplikacemi. Stejně tak zmizí i nástroje pro vývojáře aplikací.

Používáte Pebble hodinky? Plánujete přechod na Rebble, nebo koupi nových chytrých hodinek?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)