Menu

Hodinky Pebble přežívají dále. A to díky komunitní službě Rebble

Podpora pro chytré hodinky Pebble končí již za pár dní. Přesněji na konci června. Společnost Fitbit, která Pebble v roce 2016 Pebble koupila, již nemá v plánu podporovat tyto oblíbené hodinky. Každopádně je tu dobrá zpráva pro majitele, nemusí se s hodinkami loučit. Nezávislý tým vývojářů, který je složen i z bývalých zaměstnanců pracuje na projektu Rebble. Díky němu by dále měly fungovat uživatelské účty, aplikace i samotný systém.

Rebble prodlouží životnost chytrým hodinkám Pebble

Tento projekt není úplnou novinkou. Představen byl dokonce ještě předtím než se oznámilo, že Fitbit kupuje společnost Pebble. S tím jak se blíží konec oficiální podpory pro Pebble, se začíná o tomto projektu více mluvit. Dokonce i zakladatel společnosti Pebble Eric Migicovsky doporučuje přejít na novou službu.

rebble

Z velké části bude Rebble použitelný zdarma, ale aby se vývoj a například servery zaplatily, tak některé  funkce budou pouze v prémiové verzi. Jedná se například o počasí. Rebble plánuje kompletně nahradit klíčové části ekosystému Pebble, a to včetně obchodu s aplikacemi, firmwarem a mobilní aplikací.

Majitelé Pebble hodinek také musí počítat s tím, že do začátku příštího měsíce nebude ještě vše připraveno na přechod. Jakmile ale bude vše připraveno, tak přechod na Rebble bude vyžadovat pouze “kliknutí na jedno tlačítko”. Za několik dní se přestávají podporovat oficiálně hodinky Pebble. Budou stále fungovat, ale již nepůjde rozpoznávání hlasu, SMS, emaily, obchod s aplikacemi. Stejně tak zmizí i nástroje pro vývojáře aplikací.

Používáte Pebble hodinky? Plánujete přechod na Rebble, nebo koupi nových chytrých hodinek?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Wortos

wortos 62

19.6.2018 10:43

parada takže je čas na přechod z pebble 2HR na amazfit bip ..viděl jsem system rebble a tada je to hruza

Firedragon

firedragon 0

19.6.2018 14:34

zajímavý článek, který je asi i pro spoustu lidí zajímavý, ale mohl by prosím autor, než něco pošle do Světa, si to přečíst:
Za několik dní se b. Budou stále fungovat, ale již nepůjde rozpoznávání hlasu, SMS, emaily, obchod s aplikacemi.

MartinP

Martin Prokop 9

19.6.2018 15:27

Zachování podpory je to takové neplnohodnotné. Některé služby nejsou poskytovány , o některých se uvažuje jako o placených.

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

20.6.2018 8:53

@firedragon: Děkuji za upozornění, při finalizaci zprávy jsem nechtěně část věty vymazal. Opraveno.

RSS (komentáře k článku)