Menu

Patenty opět brzdí prodej – telefony Motorola se nesmí v Německu prodávat

O patentových válkách jsme vás nějaký čas neinformovali a skoro se zdálo, jakoby byl v této oblasti klid. Německý soud nám ovšem ukázal opak a doplatila na to společnost Motorola. Podle verdiktu soudu totiž přístroje Motorola Moto X a Moto G porušují patenty společnosti LPKF Laser & Electronics, kvůli čemuž nemohou být dále prodávány na německém trhu. A čím že se Motorola vlastně provinila? Podle všeho používá specifickou metodu tvorby rádiových antén, kterou již má ovšem patentována právě zmiňovaná společnost. Spor s patenty společnosti LPKF Laser & Electronics probíhá i v jiných zemích a právě německý spor je považován za jedno z prvních vítězstvích.

patenty-motorola

Zatím není jasné, jak se celá rozepře vyřeší. Motorola se vyjádřila v tom smyslu, že nyní podniká veškeré kroky k nápravě, aby bylo možné telefony Moto X a Moto G opět v Německu prodávat. Válka s patenty tedy opět trochu brzdí vývoj, na který – jako vždy – doplácíme především my zákazníci.

zdroj: reuters.com

 

Komentáře

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

z aplikace
11.7.2014 8:29

To snad ne…

Zeek

Zeek

z aplikace
11.7.2014 9:16

Ať s tím jdou už dopr…e..

xyz

xyz

11.7.2014 10:30

no jo nemecka firma zaluje jinou firmu v nemecku jak to asi mohlo dopadnout ? :D

Dira

Dira

11.7.2014 10:50

Demagogie, ne žaloba, ale chování výrobců telefonů. Toto není brždění vývoje ale jeho podpora… jen autor je nespíš trochu zabržděný….

sr.laky

sr.laky

z aplikace
11.7.2014 11:29

uz i nemci se serou patentama ?

bzum

z aplikace
11.7.2014 13:05

Pokud patent skutečně vědomě porušila, tak je to chyba Motoroly a je dobře, že to odnese. Je zajímavé, že když vám někdo něco ukradne, tak to všem vadí, ale jak se jedná o patenty, tak najednou budete podporovat zloděje a ti okradení jsou špatní.

Rhizek

Rhizek 0

z aplikace
11.7.2014 16:10

Souhlasím s Dira. Patenty nutí ty , kdo je nechtějí platit hledat okliky ve vývoji. Tím se přijde na něco nového. Jestli lepšího či horšího, se zjistí později. Pokud lepšího tak vznikne další patent a pro další společnosti co nechtějí platit patent vzniká prostor pro nové řešení.

Jan Kalina

Jan Kalina

11.8.2014 21:37

Spravne. Takze skoda, ze si nikto nepatentoval koleso. Dnes by sme tu mali antigravitacne vznasadla. :-)
Je az sokojuce pozorovat, kolko ludi veri, ze patenty su prospesne.

RSS (komentáře k článku)