Patenty opět brzdí prodej – telefony Motorola se nesmí v Německu prodávat

Motorola-Logo

O patentových válkách jsme vás nějaký čas neinformovali a skoro se zdálo, jakoby byl v této oblasti klid. Německý soud nám ovšem ukázal opak a doplatila na to společnost Motorola. Podle verdiktu soudu totiž přístroje Motorola Moto X a Moto G porušují patenty společnosti LPKF Laser & Electronics, kvůli čemuž nemohou být dále prodávány na německém trhu. A čím že se Motorola vlastně provinila? Podle všeho používá specifickou metodu tvorby rádiových antén, kterou již má ovšem patentována právě zmiňovaná společnost. Spor s patenty společnosti LPKF Laser & Electronics probíhá i v jiných zemích a právě německý spor je považován za jedno z prvních vítězstvích.

patenty-motorola

Zatím není jasné, jak se celá rozepře vyřeší. Motorola se vyjádřila v tom smyslu, že nyní podniká veškeré kroky k nápravě, aby bylo možné telefony Moto X a Moto G opět v Německu prodávat. Válka s patenty tedy opět trochu brzdí vývoj, na který – jako vždy – doplácíme především my zákazníci.

zdroj: reuters.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)