Menu

Oznámen Android 3.2 a nové SDK nástroje – vylepšení především pro tablety

Pro nás dnes, pro Američany ještě stále včera, byl oznámen nový Android 3.2. Nepřináší mnoho významných změn a většina se týká tabletů – optimalizace pro širší škálu zařízení, již dříve oznámený “zoom” aplikací s pevným (malým) rozlišením a synchronizaci médií z SD karty (v podstatě podpora SD karet pro tablety). Pro vývojáře přináší rozšířené API pro práci se zobrazováním aplikace (umožňuje přesněji určit cílové displeje pomocí jejich rozměrů měřených v pixelech nezávislých na hustotě, např. 720dp namísto ‘large’, přičemž se lze řídit nejmenší zobrazitelnou šířkou displeje, aktuální šířkou nebo výškou) a celkové API systému poskočilo na level 13 (doporučují se SDK nástroje r12 a vyšší). Pro detailní popis nového API navštivte Android Developers.

Android 3.2 je již dostupný pro tablet Motorola XOOM a bude to poslední “tabletový” Android, po něm je naplánován Ice Cream Sandwich, který obě větve zase sjednotí do jedné a dočkáme se už kolem letošních Vánoc.

 

Komentáře

jirka

jirka

16.7.2011 6:42

V cem by asi do pr**le meli bejt jiny vylepseni kdyz je to ku**a tabletovej OS ???

ToZdeJi

ToZdeJi

16.7.2011 7:16

Co třeba zkusit věcné vyjádření místo snůšky vulgarismů…

Mck182

Martin Klapetek 0

16.7.2011 14:49

@jirka – to “vylepšení především pro tablety” je myšleno na ty nové SDK nástroje, které jsou společné jak pro “tabletovej OS”, tak pro telefonní OS, víme?

To, že to je napsané tak, že se to dá pochopit i naopak, už je věc druhá.. :)

RSS (komentáře k článku)