TOPlist

Vyzkoušeli jsme nové ohebné telefony Oppo. Jdou přímo proti Samsungům

Oppo FInd N2 Flip

Společnost Oppo vstoupila se svými ohebnými telefony na evropský trh na začátku února a jde přímo proti Samsungu. Představila dva modely – Oppo Find N2 a Oppo Find N2 Flip, přičemž první zmiňovaný bude konkurovat Z Foldu, druhý pak Z Flipu a my jsme měli možnost si je na pár minut otestovat na MWC.

Oppo Find N2 Flip jakoby z oka vypadl právě Z Flipu. Má ale větší vnější displej, který ale bohužel v tuto chvíli nelze používat plnohodnotně. Dostanete přístup pouze k oznamovacímu centru, možnost fotit selfie zadním fotoaparátem a další drobnosti. Je ale škoda, že na něm nelze odeslat třeba e-mail, nadiktovat zprávu nebo procházet sociální sítě.

Samotná konstrukce na nás upřímně příliš nezapůsobila. Není tak pevná jako u jihokorejské konkurence a zejména pant není tak tuhý. Co se týče výkonu, o něj se zde stará čipset MediaTek Dimensity 9000+, který je vyráběn skrz 4nm technologii a na zadní straně se nachází dvojice snímačů – jeden hlavní s rozlišením 50 Mpx a 8Mpx ultraširokým. Telefon se ale bohužel nebude prodávat v České republice a zájemci budou muset objednat ze Slovenska, kde telefon vychází na 1099 EUR, což je asi 26 000 korun.

Mnohem lépe je na tom Oppo Find N2, který bude konkurovat Z Foldu. Na rozdíl od něj se ale mnohem lépe drží v rukou a v zavřeném stavu se mnohem více podobá klasickému telefonu. Není sice tak velký jako jihokorejská konkurence, ale na používání nám osobně přišel příjemnější. Ostatně se to můžete dočíst i v naší recenzi na první generaci.

Oppo vylepšilo kromě svítivosti displeje také ultraširoký snímač, který dostal nově rozlišení 48 Mpx, váhu se podařilo snížit o více než 30 gramů a pod kapotou tiká novější Snapdragon 8+ Gen1, namísto 888. Tato novinka zřejmě zamíří také do Evropy, ale cenu si zatím Oppo nechalo pro sebe.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak se vám líbí nové ohebné telefony Oppo?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)