Další novinky z Androidu Q: PC režim a změna systémových oprávnění

novinky v androidu q

V XDA Developers se dostali k rané verzi chystaného Androidu Q. Potvrdila se předchozí spekulace ohledně toho, že se chystá kompletní tmavý režim. Zároveň se ukázalo několik nových funkcí a minimálně dvě jsou hodně zajímavé. Konečně se má přepracovat fungování systémových oprávnění. Chystá se také PC režim, což bude podobná funkce, jakou jsme mohli vidět v minulých letech u Samsung a Huawei zařízení – z pomocí monitoru se telefon promění v jednoduché PC.

V Androidu Q uvidíme zajímavé novinky

Z dostupných screenshotů a videa se dá vidět mnoho novinek. Už dříve se mluvilo o tom, že se chystá kompletní tmavý režim. Nyní už je to potvrzené. Tmavý vzhled půjde zapnout v nastavení. K dispozici bude i automatické přepínání podle toho, jestli je zrovna den nebo noc. Nejedná se o úplnou černou barvu, ale spíše se kombinují různé úrovně šedé barvy.

Android Q – Exclusive Hands-on First Look on the Google Pixel 3

Android Q - Exclusive Hands-on First Look on the Google Pixel 3

Další velkou změnou projde systém oprávnění. Bude mnohem přehlednější a uživatel se tak dostane k tomu, jaká aplikace využívá které oprávnění. V mnohem to připomíná Digital Wellbeing z Androidu 9 Pie, akorát že je to určeno pouze pro oprávnění. Změní se i způsob, jakým bude oprávnění fungovat. Například k lokaci se bude dát nastavit to, aby k ni aplikace měla přístup pouze tehdy, kdy se aktivně využívá.

Třetí hlavní novinkou je PC režim, o kterém se ale mnoho informací neví. Z kódu to ale připomíná něco jako Samsung DeX anebo verzi od Huaweie. Ve zkratce přes USB-C propojíte telefon s monitorem a můžete využívat speciální upravenou verzi Androidu, která bude určena pro velké monitory. V neposlední řadě se chystá přímo do Androidu možnost natáčet videa, tapety pro Always On Display. Další novinky se snad dozvíme brzy. Zanedlouho je tu rovněž konference Google I/O, kde společnost většinou oficiálně představuje hlavní funkce nových verzí systému.

Těšíte se na tyto novinky v Androidu Q?

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)