Novinky v aktualizaci pro Sony Ericsson Xperia X10: Home Screen a HD video

Sony odmítá spekulace o prodeji své mobilní divize

Sony Ericsson pilně pracuje na aktualizaci pro svůj model Xperia X10, která by povýšila dnes už poměrně zastaralý Android 1.6 na novější Android 2.1 Eclair. Jeden ze zaměstnanců Sony Ericssonu zveřejnil na firemním blogu ukázky zatím jen několika novinek, na které se uživatelé v aktualizaci mohou těšit. Podzimní aktualizace na Android Eclair je v současné chvílí v před-finální verzi, do oběhu by se finální verze mohla dostat již koncem října. Jelikož je však spousta telefonů Xperia X10 distribuována skrze sítě operátorů, může se oficiální uvolnění ještě zdržet díky testování systému samotným operátorem.

Na prvním videu je demonstrován nový způsob odemykání obrazovky (Lock Screen) ve stylu klasických dvou posuvníků (jeden pro odemykání obrazovky a druhý pro ztišení zvuku). Další změnou je navýšení počtu virtuálních ploch ze tří na pět. Na plochu se nově také vejde pět řádků ikon po čtyřech, celkem tedy o čtyři ikony více než dříve. Na ploše tak zbude také více místa pro widgety – nově přibyl například widget posledních volání (Recent Calls) nebo widget zobrazující stav (zapnuto/vypnuto) služeb jako Wi-Fi, bluetooth nebo GPS plus indikaci nabití baterie. Staronovým vylepšením jsou také animované tapety (Live Wallpapers).

XPERIA X10 Fall 2010 Update – Home Screen and Widgets

XPERIA X10 Fall 2010 Update - Home Screen and Widgets

Druhé a třetí video ukazuje novinku u Xperie X10, po které uživatelé hodně volali, a sice nahrávání HD videa s automatickým ostřením.

XPERIA X10 Fall 2010 Update – Continuous Auto Focus

XPERIA X10 Fall 2010 Update - Continuous Auto Focus

XPERIA X10 Fall 2010 Update – Continuous Auto Focus stress test.

XPERIA X10 Fall 2010 Update - Continuous Auto Focus stress test.

Další videa novinek chystaných v aktualizaci pro Xperii X10 by měly přibývat, proto nezapomeňte občas mrknout na blog.sonyericsson.com.

Jan Šesták
O Autorovi - Jan Šesták

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)