Menu

HTC uvolnilo zdrojové kódy kernelu ICS pro Sensation, Sensation XE a Vivid

HTC si zjevně zakládá na dobrém obrazu v očích svých uživatelů a komunity – v poslední době tak například postupně umožnilo odemčení bootloaderů celé řady zařízení, včetně starého modelu HTC Magic, uvolnilo API pro Beats audio, nebo potvrdilo Ice Cream Sandwich pro širokou škálu telefonů, včetně některých se slabší specifikací, s jejichž podporou by se většina konkurentů ani neobtěžovala (zdravíme do Samsungu :) ). Nyní pokračuje uvolněním zdrojových kódů pro vývojáře a fanoušky.

Konkrétně byly vydány zdrojáky kernelu Ice Cream Sandwich pro HTC Sensation, HTC Sensation XE a HTC Vivid. Vývojáři tak dostali do rukou kód nezbytný pro vyřešení některých problémů a sestavení skutečně fungujících alternativních ROMek, které plně využívají hardware zařízení. Pro všechny majitele HTC je to dobrá zpráva, neboť se tak zvyšuje šance na kvalitní a plně funkční “custom ROM.” Předpokládá se, že brzy budou zveřejněny odkazy na zdrojové kódy také pro další zařízení, u kterých je plánována aktualizace na ICS.

Zdrojové kódy kernelu ICS jsou k dispozici na webu HTCdev, nebo je můžete stáhnout přes níže uvedené odkazy.

Zdroje: XDA Developers, AndroidSPIN, HTCdev

 

Komentáře

Fion

Fion

21.3.2012 8:05

Hurá. Už na tebe čekám Evo.Evo 3D

LM

LM

21.3.2012 12:20

Jak jste spokojení s ICS na Sensation XE? Mě se zdá, že se nějak pomaleji načítá sd karta, a někdy se mi kvůli tomu předělají vyzváněcí tóny a budíky na tovární nastavení…

mcintosh666

mcintosh666

21.3.2012 13:24

Mě to dělalo to samý z vyzváněcími tóny, tak jsem je nakopíroval přes Root explorer přímo do systému a je to ok. Jinak se telefon s instalací ICS zrychlil, výdrž baterie je znatelně vyšší a je rychlejší načítání int. stránek + GPS fix.

mikro

mikro

21.3.2012 13:39

no mne sa aktulizacia este na XE neobjavila, dost ma to stve :( nemate potuchy kedy bude dostupna?

mcintosh666

mcintosh666

21.3.2012 14:07

Měla by být začátkem dubna, ale můžeš to trošku urychlit, pokud víš jak.

mikro

mikro

21.3.2012 14:57

to viem, ale ako pozeram reakcie na WIFI, je mozne ze ta nova aktualizacia bude mozno trosku ina, preto som to nechcel urychlovat :)

czechiaa

22.3.2012 9:56

Má už někdo nyní OFICIÁLNÍ aktualizaci ? Jakože přes update, nikoli nějaké CyanogenMode, nebo podobné..

Míra

Míra

23.3.2012 15:54

Zdravím, nevíte náhodou, jestli se updatu na ICS dočká taky model HTC Desire HD? Díky….

RSS (komentáře k článku)