HTC uvolnilo zdrojové kódy kernelu ICS pro Sensation, Sensation XE a Vivid

htcdev

HTC si zjevně zakládá na dobrém obrazu v očích svých uživatelů a komunity – v poslední době tak například postupně umožnilo odemčení bootloaderů celé řady zařízení, včetně starého modelu HTC Magic, uvolnilo API pro Beats audio, nebo potvrdilo Ice Cream Sandwich pro širokou škálu telefonů, včetně některých se slabší specifikací, s jejichž podporou by se většina konkurentů ani neobtěžovala (zdravíme do Samsungu :) ). Nyní pokračuje uvolněním zdrojových kódů pro vývojáře a fanoušky.

Konkrétně byly vydány zdrojáky kernelu Ice Cream Sandwich pro HTC Sensation, HTC Sensation XE a HTC Vivid. Vývojáři tak dostali do rukou kód nezbytný pro vyřešení některých problémů a sestavení skutečně fungujících alternativních ROMek, které plně využívají hardware zařízení. Pro všechny majitele HTC je to dobrá zpráva, neboť se tak zvyšuje šance na kvalitní a plně funkční „custom ROM.“ Předpokládá se, že brzy budou zveřejněny odkazy na zdrojové kódy také pro další zařízení, u kterých je plánována aktualizace na ICS.

Zdrojové kódy kernelu ICS jsou k dispozici na webu HTCdev, nebo je můžete stáhnout přes níže uvedené odkazy.

Zdroje: XDA Developers, AndroidSPIN, HTCdev

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)