TOPlist

ZTE se rozhodlo výrazněji působit na otevřeném trhu

ZTE

ZTE Czech chce nyní masivněji vstoupit na open market s novými kvalitními, cenově dostupnými smartphony; pro spolupráci v oblasti komunikace s veřejností a médii zvolil Just Communication.

Společnost ZTE, významný světový výrobce chytrých telefonů, tabletů a USB modemů, se rozhodl výrazněji působit na českém trhu mobilních telefonů. Doposud bylo jeho zastoupení ZTE Czech aktivní v oblasti prodeje mobilů pro dominantní české mobilní operátory a od loňského roku i v prodeji telefonů na volném trhu. Plánem společnosti nyní je masivně prodávat technologicky velmi vyspělé a přitom cenově dostupné chytré telefony pod svou vlastní značkou. Čtvrtý největší světový prodejce telefonů si pro strategickou spolupráci v ČR zvolil českou komunikační agenturu Just Communication.

zte logo1

Celosvětově výrobci ZTE patří 4. příčka v počtu prodaných kusů mobilních telefonů (údaje agentury Gartner za 1Q 2012), tedy jen o stupínek níž, než je Apple. V České republice zahájila ZTE činnost v roce 2005, a to výstavbou infrastruktury mobilních sítí, jež je jinou divizí ZTE, než vývoj a výroba telefonů. Od roku 2008 dodával internetové USB modemy a telefony, často pod značkou českých mobilních operátorů. V loňském roce ZTE zahájil prodej na volném trhu skrze distribučního partnera (AGORA DMT a.s.) a rozšířil spolupráci s mobilními operátory, kteří nyní prodávají jeho produkty pod značkou ZTE.

Chytré telefony se systémem Android

V České republice už nyní mohou zákazníci zakoupit chytré telefony a internetové USB modemy ZTE, a to přes mobilní operátory Telefónica, Vodafone a T-Mobile. V poslední době také už přes známé prodejce Alza.cz, CZC.cz, Sunnysoft.cz, Mall.cz, AGORA DMT a.s. a další. Jde zejména o prodejně úspěšný smartphone vyšší třídy ZTE Skate s velkým displejem 4,3″ (Alza.cz – 4.895,- vč. DPH), nebo dnes už legendární start-upový model ZTE Blade (Sunnysoft.cz – 2950,-), rovněž ZTE Racer II (CZC.cz – 2 185,-), nebo čerstvá novinka, s napětím očekávaný ZTE Blade II (Mall.cz – 3659,-).

zte blade ii

Nové modely telefonů na český trh

Do konce roku 2012 uvede výrobce ZTE na český trh ještě čtyři až pět modelů chytrých telefonů, jež budou určeny koncovým zákazníkům a budou odrážet nejnovější technologie žádané ve světě. V nedávné době na otevřený trh pro české zákazníky uvedla společnost ZTE očekávaný model ZTE Blade II s operačním systémem Android 2.3 (Gingerbread), dále pak ZTE Tania se systémem Windows phone 7.5 (Tango), který nemá ve své třídě konkurenci, již zmíněný low-endový ZTE Racer II a speciální model FashionTV smartphone, určený pro „zlatou mládež“. Další model chytrého telefonu střední třídy ohlásí výrobce ZTE prostřednictvím agentury Just Communication během pár týdnů.

„V následujících týdnech a měsících chystáme na český trh uvést řadu nových modelů ZTE s populárním operačním systémem Android,“ řekl k tomu Petr Kuboš, Terminal Sales Director společnosti ZTE Czech. „Cílíme na nové i stávající zákazníky, kteří nás už znají a očekávají kvalitní a technologicky vyspělé terminály, zejména chytré telefony, s příznivou maloobchodní cenou v internetových e-shopech našich partnerů,“ dodal Petr Kuboš.

„Věříme, že naše strategická spolupráce se společností Just Communication bude velmi úspěšná a naplní to naše očekávání, která máme i na český trh,“ řekl k tomu Adrien L. Fu, Country Director of Czech Republic. „Agentura nás přesvědčila především svými zkušenostmi na českém telekomunikačním trhu a dosaženými komunikačními výsledky v retailu,“ dodal Adrien L. Fu.

A čeho se můžeme dočkat?

ZTE Mimosa X1 ZTE Mimosa X: Překvapení a masovka pro lidi hledající levné, ale přesto velmi výkonné zařízení. A co že vlastně Mimosa X může uživateli nabídnout? Inu, je toho hodně. qHD 4,3″ displej, 4 GB interního úložiště, 1 GB RAM, Tegru 2 taktovanou na 1,2 GHz a na tom všem pojede Android 4.0 Ice Cream Sandwich. A kolik že si za toto zařízení chce ZTE účtovat? Má sice vyjít až v třetím kvartále tohoto roku, ale cena prý nemá přesáhnout $200 (což je v přepočtu neuvěřitelných ~4200,- Kč!). 

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

 

ZTE Era ZTE Era: Stejně jako Mimosa X, tak i Era má za úkol přinést uživateli špičkový výkon za minimální cenu. Jedná se o zařízení vybavené kapacitním 4,3″ qHD displejem, 1 GB RAM, 8 GB interního úložiště a jako pohon zařízení byla tentokrát vybrána 4-PLUS-1 platforma od nVidie, Tegra 3 taktovaná na 1,3 GHz. Na Eře rovněž poběží Android 4.0 Ice Cream Sandwich a přesto, že cena stále není stanovena, předpokládá se opět nižší, než v případě větších výrobců. Na trh by měla přijít rovněž v Q3 tohoto roku. 

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

 

ZTE T98 front ZTE T98: Velmi zajímavý tablet, který zaujme především ty, kteří chtějí být neustále online pomocí 3G a přesto nechtějí dělat žádný kompromis ve výkonu. T98 totiž nabídne 7″ displej s rozlišením 1280×800 px (stejné, jako Nexus 7) a o výkon se postará překvapivě Tegra 3 od nVidie na 1,5 GHz. Té bude sekundovat 1 GB operační paměti a 16 GB interního úložiště. Cena zatím není známá, ale stejně jako v případě předchozích dvou zařízení je očekávaný vstup na trh Q3 2012. Zatím byla představena pouze verze s TD-SCDMA přijímačem frekvencí, ovšem věříme, že bude i verze s Evropským standardem HSDPA. 

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Samozřejmě je toho nespočetně více, ale jestli právě tyto modely přinese ZTE na náš český trh, tak se mají velcí výrobci na co těšit! A co Vy? Líbí se Vám nové zařízení od ZTE, které se (snad) dostanou i do našeho státu?

Adam Kováč
O Autorovi - Adam Kováč

Student IT, milovník Androida a všeho kolem něj :-) více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)