Aktualizace klávesnice Swype konečně přináší podporu ICS

swype_ico

Nesporně jedna z nejoblíbenějších alternativních klávesnic – Swype – od včerejšího dne oficiálně podporuje Android 4.0 Ice Cream Sandwich a tím pádem také Samsung Galaxy Nexus. Podpora přitom byla přislíbena skrze oficiální Twitter kanál na den přesně před deseti dny, jak informoval kolega František Kučera ve zprávičce Oficiální podpora Swype pro Ice Cream Sandwich se blíží. Nadšení zatím poněkud chladí skutečnost, že tomu tak je pouze v betaverzi.

Na uvolnění funkční verze čekali uživatelé poměrně dlouho, neboť vývojáři se údajně potýkali s problémy s rozlišením. V šedé internetové zóně se mezitím objevovaly hacknuté verze, které ale pokaždé obsahovaly nějaké chyby.

Novinka přichází s následujícími vylepšeními:

  • Podpora Android 4.0 Ice Cream Sandwich.
  • Integrace podpory doplňků DragonGo!.
  • Jazykové balíčky pro tablety ke stažení.
  • Zlepšení přesnosti predikce.

Klávesnice Swype se od většiny konkurentů liší tím, že se na ní dá psát “tahem prstu.” Místo mačkání jednotlivých kláves se na Swype dotknete pouze prvního písmena, a dále posouváte prsty mezi zbývajícími znaky. Jakmile se dostanete na poslední písmeno, zvednete prst a – voila – klávesnice napíše odpovídající slovo, nebo nabídne možné alternativy. Hlavní výhodou proti konvenční metodě jsou menší nároky na přesnost – korekční mechanismy jsou schopny odhadnout slovo, jež jste chtěli napsat, i v případech, kdy některá písmenka minete. Část uživatelů tuto metodu zadávání textu považuje za nesrovnatelně rychlejší a pohodlnější, nicméně je potřeba si na ni zvyknout a natrénovat ji.

Lepší představu si jistě uděláte z následujícího videa

Swype Android App Review

Swype Android App Review

Chcete-li stáhnout testovací sestavení, pak vězte, že ještě není k dispozici v Android Marketu. Stačí se ale zaregistrovat na stránkách Swype Beta, odkud si následně budete moci stáhnout instalační balíček.

Zdroje: Droid Life, Swype Beta, Android Phone Fans, Android and Me, Android Central, AndroidSPIN, Android Police a EuroDroid.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)