TOPlist

Dva nové Kitkat Launchery pro starší verze Androidu oficiálně v Obchodu Play

Kitkat Launcher náhled

Před nedávnem jsme vám představili malý návod na to, jak dostat Google Experience launcher do mobilního telefonu s operačním systémem Android 4.1 a vyšším, který nám poskytla skupinka vývojářských nadšenců.
Aplikaci jste si mohli stáhnout a nainstalovat dle libosti a my jsme se vás ptali, na jakých zařízeních funguje dobře, kde se aplikaci naopak nezdařilo spustit či po instalaci systém padá.
Dle reakcí byla aplikace funkční na více než polovině přístrojů, ale snesla i drobnou kritiku na již zmíněnou nestabilitu.

Dnes si můžeme dát pokus číslo dvě a tři díky oficiálním aplikacím, které se objevily v posledních dnech v Obchodu Play.
Aplikace nesou naprosto totožný název vycházející z verze Androidu 4.4, tedy Kitkat launcher a jsou ke stažení zdarma. Obě dvě navíc ve svých podmínkách uvádějí, že je můžeme používat u Androidu 4.0.3 a vyšším, tedy od Ice Cream Sandwich.
Ta první od společnosti NICK.APP má za necelý den již více než 100 tisíc stažení a převážně kladné hodnocení i komentáře.

Kitkat launcher

Kitkat launcher 2

KitKat Launcher
Nick.app
Verze 1.4.5
Velikost 15 MB
4.0.3+

BVWil8nOX7AZAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

 

Druhý Kitkat launcher, dle počtu stažení, nabízí od 19. listopadu OVIDOS CREATIVE. Samotný průvodce instalací se liší pouze graficky, ale po dokončení instalace máte na ploše v horním rohu možnost otevřít „operace aplikací“ . Tato položka vám ukáže historii používání telefonu, tedy vše, co konkrétní aplikace v telefonu využívaly.

Kitkat 1

Kitkat 2

Kitkat 5

Po pravdě, o některých operacích ani nevíme a přijdou nám zavádějící. Například jsme se dozvěděli, že jsme před hodinu upravovali kontakty v telefonním seznamu nebo jsme otevřeli položku kalendáře, ale to se ve skutečnosti nestalo.
Pokud pomineme tuto funkci, tak launcher se na testovaných telefonech choval bez problémů a můžeme je, stejně jako první z uvedených, doporučit.

KitKat Launcher
Ovidos Creative
Verze 1.3.1
Velikost 17 MB
4.0.3+

ATqtl5ST0fvqAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Pokud se některý z nich rozhodnete vyzkoušet, dejte nám v komentářích vědět, který se vám líbí více a proč. Samozřejmě nás bude zajímat také funkčnost na konkrétních telefonech.
Též můžete hlasovat v anketě Android Roku 2013 a zapojit se tak do soutěže o zajímavé ceny!

android-roku-2013-hlasuj

android-roku-2013

Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)