Menu

Holo Launcher: Ochutnejte zmrzlinu na perníku

Spí výrobce vašeho telefonu zimním spánkem a vy stále máte jako systém Android 2.3, či dokonce Android 2.2? Nebo patříte mezi ty méně šťastné, kterých se Android 4.0 Ice Cream Sandwich nebude týkat vůbec? Nesmutněte a místo toho si nainstalujte Holo Launcher, který nabízí skoro všechny funkce, jež jsou k dispozici v ICS.

Holo Launcher sice vypadá jako “čistokrevný” Ice Cream Sandwich, ale můžete ho nainstalovat na Android 2.2 a vyšší. Získáte stejný vzhled, jaký má výchozí launcher na ICS, včetně editace složek a zástupců dlouhým stisknutím, rolovacího docku s až deseti ikonami, podpory gest, kterými můžete spustit aplikace přímo z domovské obrazovky. Stejné, jako v ICS, jsou také ikony, loga a design seznamu aplikací a menu. České uživatele pravděpodobně potěší téměř kompletní lokalizace do naší mateřštiny.

Autorem Holo Launcheru je Mobint, který slibuje následující funkce:

 • Plnohodnotný styl ICS – ikony, složky, seznam aplikací atd.
 • Uživatelsky nastavitelný počet obrazovek a mřížka – až 9 domovských obrazovek s mřížkou až 10 x 10.
 • Nastavitelná mřížka seznamu aplikací – lze nastavit zvlášť pro režim na výšku a na šířku.
 • Rolovací dolní lišta, která může obsahovat až 10 ikon na stránku, celkem až 3 stránky.
 • Nekonečné rolování – funguje jak při přepínání ploch, tak v dolní liště i v seznamu aplikací.
 • Zálohování a obnovení nastavení a zástupců.
 • Další možnosti přizpůsobení – automatické otáčení, uchování v paměti, akce pro tlačítko Domů, skrývání popisků atd.

Domovské obrazovky

Ve výchozím nastavení je připraveno pět obrazovek, mezi kterými budete přepínat horizontálním posunem v nekonečné smyčce. To, na které obrazovce se aktuálně nacházíte, poznáte podle decentního modrého ukazatele nad dolní lištou, který po skončení přepínání nenápadně zmizí. Výchozí plocha je, pokud to nezměníte v nastavení, ta prostřední. Volitelně si můžete vybrat efekt přechodu, který je zatím k dispozici jen jeden, a upřímně řečeno nás příliš nezaujal. Dále je možné skrýt stavovou/notifikační lištu a popisky ikon.

Ve výchozím nastavení je připraveno pět obrazovek

Ve výchozím nastavení je připraveno pět obrazovek

Počítat můžete se zobrazením ikonek dle zažité konvence, tj. ve čtyřech řádcích a čtyřech sloupcích. Toto rozvržení ale zejména majitelům větších displejů nemusí vyhovovat, takže není problém nastavit si například matici 5 x 5, nebo dokonce 10 x 10, či jakoukoli jinou kombinaci počtu řádků a/nebo sloupců mezi 3 a 10. Tato možnost se nám velmi líbila – jistě najde využití například na tabletech, nebo zařízeních s netradičním poměrem stran displeje. Pozor ale na fakt, že ne všechny widgety a ikony se umí přizpůsobit jiné než standardní matici, což v konečném důsledku může vypadat dosti nepěkně.

Možnosti nastavení plochy

Možnosti nastavení plochy

V interaktivním režimu úprav je možné měnit pořadí ploch, přidávat další, nebo odstraňovat existující, včetně těch, na kterých existují nějaké ikony.

Můžete měnit pořadí ploch, přidávat další, nebo odstraňovat existující

Můžete měnit pořadí ploch, přidávat další, nebo odstraňovat existující

Při dlouhém podržení prstu na volném místě domovské obrazovky nás zaujala možnost Akce Launcheru, umožňující přidání ikony pro přístup do seznamu aplikací, náhledu obrazovek, stažení a zobrazení notifikační lišty a nastavení launcheru.

Na plochu lze umístit zástupce tzv. Akcí launcheru.

Na plochu lze umístit zástupce tzv. Akcí launcheru.

Nabídka při dlouhém podržení prstu na ikoně.

Nabídka při dlouhém podržení prstu na ikoně.

Holo Launcher dovoluje také vytvořit ikonu, která je odkazem na “aktivitu.” Zjednodušeně řečeno: běžný launcher vám dovolí umístit na plochu ikonu hodin. Když potřebujete nastavit budík, musíte nejprve spustit hodiny a následně se přepnout do příslušné sekce. Aktivita je odkaz na jednotlivé sekce a funkce programu, takže není problém vytvořit zástupce, který na jedno tapnutí otevře hned nastavení budíku.

Holo Launcher umí vytvořit ikonu, která je odkazem na aktivitu.

Holo Launcher umí vytvořit ikonu, která je odkazem na aktivitu.

Velmi se nám líbilo snadné a intuitivní vytváření složek – stačí přetáhnout jednu ikonu na druhou a vytvoří se složka. Dalším přidáváním ikonek pak složku rozšiřujete. Popisek dodáte jednoduše dlouhým podržením prstu na složce a volbou Upravit. Stejně tak snadno změníte i ikonu celé složky.

Složka na ploše

Složka na ploše

Složka po otevření

Složka po otevření

Možnosti složky

Možnosti složky

Funkcí, za kterou si například v LauncheruPro připlatíte, je možnost změny velikosti widgetu. V Holo Launcheru můžete roztahovat či naopak zmenšovat widgety dle libosti a potřeb zcela zdarma. Ne všechny widgety ale změnu velikosti podporují.

Holo Launcher umí měnit velikost widgetů

Holo Launcher umí měnit velikost widgetů

Widget AppBrain v nestandardní velikosti.

Widget AppBrain v nestandardní velikosti.

Všechny sekce launcheru podporují otáčení obrazovky o 90 stupňů vlevo či vpravo, otáčení “hlavou dolů” ale Holo Launcher neumí.

Dolní lišta (dock)

V dolní liště jsme našli jen tři zástupce: ikonu pro přístup do seznamu aplikací, spuštění výchozího programu pro práci s textovými zprávami a otevření webového prohlížeče.

V dolní liště jsme našli jen tři zástupce.

V dolní liště jsme našli jen tři zástupce.

Jakoukoli ikonu lze po delším podržení odstranit, upravit (změnit popisek a/nebo ikonu), nebo zobrazit informace o dané aplikaci. Jako jeden z mála launcherů dovoluje Holo Launcher odstranit z dolní lišty i ikonu pro přístup do seznamu aplikací. Dolní lištou lze rolovat nezávisle na domovské obrazovce, přičemž můžete mít až tři “stránky,” na každé se třemi až deseti ikonami.

Nastavení dolní lišty

Nastavení dolní lišty

Nechybí ani možnost snadné odinstalace jakéhokoli programu přetažením ikony z plochy, docku, nebo seznamu směrem k horní části obrazovky.

Tažením ikony můžete odinstalovat aplikaci.

Tažením ikony můžete odinstalovat aplikaci.

Pokud by vašemu estetickému vnímání vadila tenká linka nad dolní lištou, lze ji v nastavení deaktivovat.

Notifikační lišta

Horní notifikační lištu v našem případě Holo Launcher nezměnil, takže zůstala v původním stavu a stylu Androidu 2.3. Pokud by vám vadila, není problém ji schovat a aktivovat například některou z hardwarových kláves či gestem.

Stejně tak původní zůstala i odemykací obrazovka. Pokud byste chtěli proměnit do stylu ICS i tu, můžeme doporučit zámek obrazovky WidgetLocker.

Seznam aplikací

Seznam aplikací je identický s tím, který můžete vídat na Androidu 4.0. Nabízí ikony ve třech záložkách:

 • Vše je seznam všech aplikací seřazený podle abecedy,
 • Poslední nabídne ikony nedávno spuštěných programů,
 • Oblíbené je seznam, seřazený podle toho, jak často jednotlivé aplikace používáte.
Seznam aplikací

Seznam aplikací

Seznam aplikací, sekce Oblíbené

Seznam aplikací, sekce Oblíbené

Seznam aplikací, sekce Poslední

Seznam aplikací, sekce Poslední

Pořadí ikon ani v jednom seznamu není možné měnit, což je trochu škoda.

Zcela vpravo v horní liště najdete zástupce pro rychlý přístup do Obchodu Play. Pokud nenajdete využití pro sekce Poslední, Oblíbené, nebo odkaz na Obchod Play, lze je v nastavení vypnout. Proti standardnímu seznamu aplikací, známému z Androidu 4.0, ale chybí sekce widgetů se zmenšenými náhledy. Tak daleko přeci jen zatím kopie ještě nedospěla.

Možnosti nastavení seznamu aplikací.

Možnosti nastavení seznamu aplikací.

Seznamem procházíte horizontálním posunem po celých obrazovkách, což je jediný možný způsob zobrazení. Jak jsme naznačili ve výčtu slibovaných vlastností, ikony můžete mít v mřížce od 3 x 3 po 10 x 10, přičemž jako výchozí je běžných pět řádků a čtyři sloupce. Navíc lze nastavit jiné rozložení pro režim na výšku, a jiné, když je telefon otočený na bok.

Nesmíme zapomenout na možnost skrývání aplikací tak, aby nebyly vidět v seznamu. To oceníte například tehdy, pokud telefon půjčujete dětem, a nechcete, aby spouštěly určité aplikace.

Ani zde nechybí nekonečné rolování, nastavení rychlosti a volba přechodu mezi stránkami. Třešničkou na pomyslném dortu je možnost nastavení průhlednosti pozadí seznamu, vypnutí animace při otevření a opuštění, a skrytí popisků ikon. Stejně, jako na domovské obrazovce, z indikátoru nad dolní lištou poznáte, na které obrazovce se aktuálně nacházíte.

Ze seznamu je možné podržením vytáhnout ikonu na plochu, nebo tažením k horní části obrazovky odinstalovat, případně přejít do informací o dané aplikaci.

Jestliže ze seznamu aplikací vyskočíte a později se vrátíte zpět, budete pokračovat na té obrazovce, z níž jste seznam opustili.

Škoda, že seznamem aplikací není možné listovat i vertikálně po jednotlivých řádcích, což ovšem není chybou Holo Launcheru, protože nic takového nenabízí ani launcher ICS.

Gesta a klávesy

Klávese Domů lze přiřadit jednu z následujících funkcí:

 • Náhled obrazovek
 • Seznam aplikací
 • Oznámení
 • Zobrazení stavové lišty
 • Hledat
 • Spustit aplikaci

Kromě toho může tlačítko Domů fungovat i tak, že vás přesune na výchozí domovskou obrazovku, a pokud na ní již jste, provede nastavenou akci.

Možnosti nastavení gest a kláves.

Možnosti nastavení gest a kláves.

Ze stejné palety funkcí, jako v případě Domů, lze vybírat, co má telefon dělat při dlouhém stisku tlačítka Menu, nebo gesty prstem – při posunutí nahoru či dolů.

Nabídka funkcí, jež lze přiřadit klávesám Domů, Menu, nebo gestům

Nabídka funkcí, jež lze přiřadit klávesám Domů, Menu, nebo gestům

Pod tlačítkem Menu je domovské obrazovce připravena následující nabídka:

 • Přidat – přidání zástupce, widgetu, akce launcheru, nebo změna tapety na domovské obrazovce.
 • Pozadí – výběr tapety na domovskou obrazovku.
 • Upravit obrazovky – již zmíněný režim editace, ve kterém lze měnit pořadí obrazovek, přidávat další, nebo odstraňovat stávající.
 • Nastavení aplikací – přechod do systémového seznamu nainstalovaných aplikací.
 • Nastavení launcheru – konfigurace aplikace Holo Launcher.
 • Nastavení systému – přechod do systémového nastavení.
Nabídka pod tlačítkem Menu.

Nabídka pod tlačítkem Menu.

Záloha a obnova

Pokud měníte telefon, nebo zkoušíte alternativní ROMky, patrně oceníte možnost zazálohovat si veškerá nastavení, včetně zástupců na ploše. Nikdy se vám tak nestane, že byste museli bádat, jaké ikonky jste před nahráním nové ROMky měli na které obrazovce.

Holo Launcher dokáže zálohovat a obnovit veškerá nastavení a zástupce.

Holo Launcher dokáže zálohovat a obnovit veškerá nastavení a zástupce.

Závěrem

Aplikace je stále ve vývoji, a ačkoli již vyrostla z betaverze a je k dispozici v Obchodě Play, můžete v oficiálním diskuzním vláknu na XDA-Developers diskutovat o nových funkcích, nebo si stáhnout testovací verzi. Autor navíc velmi ochotně reaguje na požadavky a připomínky uživatelů a Holo Launcher tak postupně přivádí k větší a větší dokonalosti.

Launcher jsme testovali po dobu jednoho týdne na Samsungu Galaxy S II s Androidem 2.3.6 a alternativní ROM Batista70. Nezaznamenali jsme žádné zásadní problémy, z těch méně kritických zmiňme občasné drobné zadrhávání při přechodu z poslední obrazovky na první či naopak. Celkově je ale Holo Launcher plynulý, ergonomický, intuitivní a v mnoha směrech propracovanější než konkurence, včetně takových osvědčených es, jako jsou LauncherPro či GO Launcher EX.

O tom, že nejde jen o náš subjektivní názor, svědčí i dosavadní hodnocení v Obchodě Play, kde uživatelé udělili Holo Launcheru známku 4,7, LauncherPro i GO Launcher EX ale zaostávají jen minimálně se známkou 4,6. Holo Launcher rozhodně stojí za vyzkoušení!

Holo Launcher
Mobint Software
Verze1.0.2 (5. 6. 2012)
Velikost760 kB
2.2+


Zdarma

 

Komentáře

David

David

13.6.2012 6:51

Neznáte náhodou někdo nástroj pro migraci ikon GO Launcheru EX do tohoto Holo launceru?

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 6:52

To: David
Jo, já hledal to samé z LauncherPro a nenašel.

Tomáš

Tomáš

13.6.2012 8:07

Povedený launcher, jenom nějak nemůžu přijít na to jak přesouvat ikony mezi obrazovkama…
Poradtě prosím, díky

M.I.K

M.I.K

13.6.2012 8:18

Kolikrát si tady po přečtení názvu článku přijdu jak v nějakém drogovém doupěti :-)

M.I.K

M.I.K

13.6.2012 8:21

Přijde mi, že ten Holo launcher má co nabídnout i uživatelům ICS.

Filip

Filip

13.6.2012 8:27

Holo vypadá skvěle, jen se chci zeptat v čem je podle Vás lepší než Go Launcher EX. Díky za názor ;)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 8:30

To: M.I.K
LOL :-D

Aleq

Aleq

13.6.2012 8:30

M.I.K. Pro ICS usery je tu Apex / Nova. Podle toho, ze jsou zalozene na standardnim ICS launcheru a nejedou na starsich Androidech hadam, ze vic vyuzivaji moznosti ICS a budou vykonnejsi.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 8:32

To: Filip
Otázka podle mne nestojí “v čem je lepší.”
GO Launcher je skvělý launcher, jde svou vlastní cestou a v podstatě prezentuje určitou představu autorů, jak by měl launcher vypadat a co by měl umět.
Holo Launcher vidím spíše jako launcher pro ty, kterým se líbí rozhraní Holo UI/ICS, ale pro jejich telefony není k dispozici aktualizace na Android 4.0.

eQui

eQui

13.6.2012 8:37

@Tomáš: Dlouhým stiskem “chytni” ikonu a přesuň ji ke kraji obrazovky, tak jako ve většině jiných launcherů.

Holo Launcher vypadá na první dobře a zdá se být i svižný. Dle mého názoru může sloužit i uživatelům ICS, kterým se nelíbí nadstavba od výrobce (TouchWiz, Sense, atd) a chtějí se více přiblížit čistému ICS.

Filip

Filip

13.6.2012 8:52

K.K.: Určitě souhlasím, jen jsem chtěl reagovat na větu “…v mnoha směrech propracovanější než konkurence, včetně takových osvědčených es, jako jsou LauncherPro či GO Launcher EX.”

Tedy v jakých směrech je podle Vás lepší, resp. které funkce má dle Vás lepší. Děkuju :)

Filip

Filip

13.6.2012 8:53

Jen pro ujasnění, neptám se, protože bych chtěl nějak rýpat, ale protože mě opravdu zajímá Váš názor ;)

Tomáš

Tomáš

13.6.2012 8:53

eQui, jj díky už to jde. Já jsem pořád na okraji držel a čekal až tam najede ta vedlejší obrazovka a ono je třeba to jenom posunout na okraj a pustit, teprve potom se objeví další obrazovka

Mujtim

Mujtim

13.6.2012 9:34

Tak jsem vyzkoušel nainstalovat. Jelikož jsem byl v práci, tak jsem ho odinstaloval s tím, že to nechám na doma. Jenže nyní mi nejde nastavit stejná tapeta jako předtím. Předtím když se obrázek měl oříznout tak se ořezával velký obdéník na výšku a naní jde oříznout jen asi třetina tohoto, takže nejde zvolit žádná vlatní tapeta, která by vypadala normálně. Víte někdo, kde se tohle dá nastavit? Díky

Pospa

Pospa

13.6.2012 10:11

K.K.: Připojuji se k Filipovi – také by mě zajímalo, v čem je propracovanější – zatím jsem nenašel nic A známkou bych neargumentoval – GO Launcher hodnotilo přes půl milionu uživatelů a Holo něco málo přes 3 tisíce

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 10:11

To: Mujtim
Chm, to je zvláštní. Já to instaloval na SGS2, kde jako výchozí používám LauncherPro. Máte pravdu, že po odinstalaci zůstane tapeta z Holo Launcheru. V mém případě ale nebyl sebemenší problém ji změnit zpět na tu, co jsem měl v LauncheruPro.
Když dáte změnit tapetu, nemáte tam více možností? Já mám např.: “Galerie”, “Galerie pozadí”, “Galerie tapet”, “QuickPic Wallpaper” a “Živé tapety”. Každá položka přitom nabízí více či méně jiný přístup k výběru a případnému ořezu tapety. Nemáte to, co hledáte, pod jinou položkou?

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 10:15

To: Pospa
Subjektivně: proti LauncheruPro je třeba skvělá možnost změny velikosti widgetu, kterou LauncherPro nabízí až v placené verzi Pro.
Vím, že GO Launcher tuto možnost má. Propracovanost jsem hodnotil z toho směru, že prostředí alá ICS mi prostě připadá “vymakanější” (byť ne beze zbytku a bez výhrad) než prostředí Androidu 2.x. Přeci jen je to další vývojový krok, a mně připadá, že docela správným směrem.
Samozřejmě nerozporuji, že GO Launcher je skvělý – vyniká (a to nejen proti Holo Launcheru) především širokými možnostmi uživatelského nastavení vzhledu, v čemž se mu Holo nemůže rovnat.

Pospa

Pospa

13.6.2012 10:24

To K.K. –
Já jsem Holo taky nemínil hanět, GO Launcher EX mám na svém SE miníku dlouho a právě proto mě zajímalo, jestli Holo nenabízí nějakou vychytávku, kterou GO nemá. Vzhled neřeším, ten lze na ICS změnit GO tématem (ale nelíbí se mi), ale kdyby byla nějaká třešnička ;-)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 10:31

To: Pospa
No, vysloveně nějakou “pecku”, kterou by GO Launcher neměl, asi Holo nemá :) Respektive mě takhle “z fleku” nic nepadá :)

Pospa

Pospa

13.6.2012 10:48

To K.K.
Jj, tak než nám Sony vypustí krakena (ICS), zkusím Holo nainstalovat a pokud něco najdu, podělím se :o

Mujtim

Mujtim

13.6.2012 10:54

To: K.K.
Vím co myslíte. Více možností tam je :). Já vždycky volil z Galerie obrázků a nyní se to zmenšilo a nebyl možný výběr jako vždy. Vyřešil jsem to tam, že jsem restartoval telefon s vyndáním baterky a možnost oříznutí fotografie se vrátila do původního formátu.
To co jste psal je vlastně alternativa a i tak díky za radu :-).

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 10:57

To: Mujtim
Uf, tak hlavně, že se Vám to povedlo vyřešit.
To by mě mrzelo, kdybyste měl jen kvůli mé recenzi “rozdrbaný” telefon.

ota.n

ota.n

13.6.2012 11:10

Není to špatný, ale nemá to jednu vychytávku kvůli které GO Launcher neopustím a to možnost vytvářet složky (a taky je třídit) v seznamu aplikací.

Petr

Petr

13.6.2012 11:51

Ahoj, proč launcher vyžaduje volání na zpoplatněná čísla?

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 12:05

To: ota.n
Já myslím, že je jen otázkou času, kdy to autor přidá :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 12:07

To: Petr
LauncherPro i GO Launcher chtějí toto oprávnění také, takže je to IMHO OK.
Předpokládal bych, že to bude kvůli widgetům/ikonám pro přímé vytáčení z plochy, ale jistě to tvrdit nemohu.

MoB

MoB

13.6.2012 12:07

To: Petr
Kvůli možnosti umístit na plochu kontakt a volat na něj, řekl bych.

Broe

Broe

13.6.2012 14:13

Laický dotaz/y:
1) Musím mít pro použití alternativních launcherů rootnutý nebo jinak upravený telefon? 2) Jak je problematická cesta zpět k původnímu “továrnímu” launcheru (používám Samsung Galaxy W). Díky za vysvětlení.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

13.6.2012 14:19

To: Broe
Dobrý den
Ad. 1 – ne, root není nutný. Ani jiná úprava. V podstatě je to aplikace, jako každá jiná.
Ad. 2 – není to problematické. Nový launcher můžete normálně odinstalovat, poté se systém sám vrátí k původnímu launcheru. Případně je dokonce možné paralelně používat více launcherů a přepínat mezi nimi (obvykle tlačítkem Domů).
Jen, jak zaznělo v diskuzi, se při odinstalaci může zůstat tapeta, nastavená novým launcherem, která je společná pro všechny launchery. Tu ale není problém dodatečně změnit na původní.

Broe

Broe

13.6.2012 14:45

To: Karel Kilián
Díky za info, určitě Holo Launcher vyzkouším, na tabletu mám ICS a spokojenost. Některé věci mi proto ve verzi 2.3 docela chybí :-)

Jindrich

Jindrich

13.6.2012 15:19

Hezký a svižný launcher, ale chybí mi notifikace u zmeškaných událostí. Škoda. A nebo jsem je nennašel.

Broe

Broe

13.6.2012 16:07

Ještě jeden laický dotaz: Jak nastavím asociace programu? Nastavil jsem si výchozí program pro klávesu Home jako původní launcher. Teď bych chtěl tuto asociaci změnit. V menu Nastavení / Aplikace / Správa aplikací se mi potřebné nastavení nedaří najít. Díky za odpověď.

Stano

Stano

13.6.2012 16:47

Skvělý launcher pro Vodafone 858, jediný, co jsem zkoušel a byl plynulý a při největším zápřahu systému byl schopný naběhnout už do 5 vteřin. Doporučuji :-)

JohnyD

JohnyD

13.6.2012 17:17

Neznáte prosím vás launcher z tabletovýho icska?

Papi

Papi

13.6.2012 23:11

Ta jednoduchost se mi líbí, Go se mi zdá čím dál přeplácanější.. Bohužel tam chybí možnost vytvářet složky v seznamu aplikací, co dost podstatně urychlí práci v menu – Proto zůstávám u Go

JirkaH

JirkaH

14.6.2012 15:29

broe: nastaveni -> aplikace -> sprava aplikaci -> launcher -> tlacitko [Vymazat vychozi nastaveni]

Martin Pešek (Evo 3D)

Martin Pešek (Evo 3D)

14.6.2012 22:11

Ja jsem to jen tak z hecu vyzkousel a musim rict, ze spokojenost. Oproti sense od HTC to “zere” o 50 mb min, coz me ohrome prekvapilo. Navic uz sem byl pomalu na nervy z toho, kdyz jsem nekdy ve spechu potreboval prejet z jedne plochy na druhou a zase se to zacalo tak debil*e tocit dokola. :D (coz mi ze zacatku prislo cool, ale ted to nesnasim). Jediny, co musim vytknout je to, ze nejdou na plochu nastavit widgety od HTC, coz hodne zamrzi. To je ale asi tim, ze jsou pevne spjaty s prostredim sense.

M.1.K

M.1.K

14.6.2012 23:57

Martin Pešek: to bohužel neumí snad žádný alternativní launcher. Sense widgety jsou opravdu pevně spjaty se Sense.

Petr Drápal

Petr Drápal

15.6.2012 8:53

používal jsem GO, potom LaucheWind a přešel na Holo. jednoznačna výhoda pro mě je možnost vytvářet složky a dát je na dokovacé lištu, nemusím tak mít několik ploch zaplácaných ikonama, de fakto mi stačí plocha jedna.

orbit09

15.6.2012 15:19

Lepší než Apex i Nova, luxus!!!
Testováno na LG OO + Android 4.0.4

Lukec

Lukec

17.6.2012 22:09

Nesoudím, nechci porovnávat, před týdnem jsem si po GO EX LAuncher nainstaloval ZEAM a nemohu si stezovat. Samsung Galaxy S. L.

Roman

Roman

20.6.2012 8:38

@Martin Pešek:
Jen první zběžné nakouknutí do nastavení a vidím položku “Nekonečné rolování” a u ní možnost povolit/zakázat.

aldav

aldav

22.6.2012 13:41

Na Note paradoxne na rozdil od TW nejede plynule :-) Asi neni optimalizovany na vetsi rozliseni.

Tom

Tom

28.6.2012 14:59

Já mám už oficiální ICS… A nevypadá to tak jako v holo launcher…. (mám Sony ericsson xperia mini)

Lenka

Lenka

31.8.2012 17:51

Ahojky, m+ by zajímalo, jak to ODINSTALUJU. Nainstalovala jsem to, jelikož to mělo češtinu (muj HTC explorer nemá v sobě češtinu :-/ ), ale zjistila jsem, že se raději vyrovnám s angličtinou a s rozhraním Androidu vlastnímu HTC než tomuto či rozhraním vlastním Androidu, které vidíme u Samsungu.

A nevíte, jak do toho androidu nahraju jazyk český popř. kde je možné koupit romku s češtinou? Děkuji ;-)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

3.9.2012 11:46

To: Lenka
Dobrý den,

odinstalovat launcher můžete normálním způsobem přes Nastavení-Aplikace.

Myslím, že doinstalovat češtinu do Androidu není možné, resp. možné to je pouze neoficiálně a jen u některých telefonů, ale nemusí to fungovat 100%.
ROMku s češtinou nekoupíte, nicméně pokud je produkt koupený v české distribuci, čeština by v něm měla být samozřejmostí (soudě dle toho, že na českém webu HTC tento model nabízejí).
Zkuste kontaktovat oficiální podporu na čísle 800 700 741 – třeba Vám tam poradí. Já, bohužel, s podobnou konfigurací zkušenost nemám.
Předpokládám, že i každý “lepší servis” Vám bude schopen nahrát českou ROM. Nicméně v takovém případě je nutné počítat se ztrátou dat.

Lenka

Lenka

8.9.2012 10:56

Děkuju za odpověď.
Telefon je z Itálie a docela mě překvapilo, kolik stupidních jazyků tam je (5x angličtina, 5x němčina, 2x portugalština a 3x italština). Byla jsem i v hlavím středisku HTC, ale tam mi řekli, že nic takového nedělají a že jedině zajít někde do opravny, kde mi vymění ramku… :-/ Pěkný krám ten HTC :-)

DuSter

DuSter

19.12.2012 19:22

Dobrý Den, když jsi tuto aplikaci nainstaluju na Xperii Play
Půjdou na ní hrát hry
Jelikož na beta verzi Androidu 4 hry nešli

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

20.12.2012 6:53

To: DuSter
Dobrý den,

odpověď zní nikoli. Toto je pouze launcher, tedy v podstatě aplikace, sloužící ke spuštění dalších aplikací. Ač vypadá jako Android 4.0, pod ním pořád poběží ten systém, který reálně máte.

RSS (komentáře k článku)