Stručný návod: Jak zapnout standardní nabídku aplikací v Xiaomi telefonu

jak zapnout nabídku aplikací Xiaomi telefon

Napršelo, uschlo a peklo zamrzlo. V Xiaomi telefonech je konečně možné zobrazit klasickou rolovací nabídku aplikací. Pokud jste v životě telefon této značky neměli, nebo naopak žádnou jinou, bude asi vhodné malé vysvětlení historie. Smartphony této společnosti běží na Android nadstavbě MIUI, která od prvopočátku nezobrazuje nainstalované aplikace v samostatné sekci (tzv. draweru alias nabídce) jako u ostatních verzí Androidu, ale rovnou na ploše. Tato funkce pravděpodobně vychází z historické fascinace americkými iPhony, jejichž iOS se chová stejně. My si nyní ukážeme, jak nabídku aplikací v Xiaomi telefonech s nadstavbou MIUI 11 zapnout.

miui 11 aktualizace

Zobrazování ikon a další grafické možnosti má na starosti takzvaný launcher. Pokud si majitelé Xiaomi telefonů dříve stáhli nějaký alternativní (namátkou třeba Novu), mohou už nabídku dávno mít. Pokud ale používají běžný MIUI Launcher, doposud se k ní nedostali. Právě tady nyní nastala změna. V nadstavbě MIUI 11 je nyní k dispozici (po několika měsících betatestování) nový MIUI Launcher, který umožňuje přepínání mezi dvěma verzemi domovské obrazovky. A jedna z nich v sobě ukrývá i kýženou nabídku ikon. Pojďme se tedy podívat na konkrétní postup. Všechny kroky návodu jsou zachyceny také na přiložených obrázcích.

Jak zapnout nabídku aplikací v Xiaomi telefonech (s MIUI 11)

  • Jděte do Nastavení
  • Vyberte položku Domovská obrazovka
  • Přesvědčte se, že Výchozí launcher je MIUI Launcher (ten budeme přenastavovat)
  • Klikněte na Domovská obrazovka
  • Standardně bude zapnutá horní možnost Běžná, my chceme ovšem přepnout na volbu S Nabídkou aplikací
  • Po přepnutí se zobrazí bublina s nápovědou, kterou potvrdíte stisknutím na OK
  • Jakmile je toto nastavení dokončeno, novou nabídku můžete vyvolat přetažením prstu od spodního okraje displeje nahoru

Dodatek: Pokud uvedené volby k Domovské obrazovce nevidíte, pravděpodobně zatím nemáte dostatečně “novou” verzi MIUI Launcheru. Můžete na ni počkat, nebo stáhnout jednu z poslední třeba z APK Mirror.

Upozorňujeme, že po tomto přenastavení může telefonu chvilku trvat, než do nově spuštěné nabídky aplikace načte. Proto se nelekejte, pokud se nebude pár vteřin nic dít. Aplikace se po chvilce objeví a to rozdělené i do několika přednastavených kategorií. A je to. Máte nabídku aplikací v Xiaomi telefonu. Jde o něco, co by mnozí uživatelé jiných verzí Androidu nikdy neoželeli. Dlouholetí majitelé Xiaomi telefonů či iPhonů to zase nemusejí vůbec znát. Vyzkoušejte. Když se vám to nebude líbit, klidně to můžete kdykoli přepnout zpět.

Zapnete si nabídku aplikací ve vašem Xiaomi telefonu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)