Camera ICS: Vyzkoušejte na svém Androidu 2.x/3.x Fotoaparát z ICS

camera_ics

Měli jste již možnost vyzkoušet aplikaci Fotoaparát na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich? Subjektivně je docela pěkná, nabízí čisté, jednoduché rozhraní a snadné použití. Jednou z novinek je také snímání panoramatických fotografií bez nutnosti pořizovat jednotlivé snímky – stačí se pomalu otáčet s telefonem v ruce a software se postará o poskládání výsledného obrazu. Tyto možnosti ale zůstávaly majitelům starších verzí Androidu zapovězeny – tedy až donedávna, kdy vývojář vystupující pod jménem Moblynx vzal tuto aplikaci, vylepšil ji a přidal několik dalších zajímavých funkci. Bohužel i tato upravená verze fungovala pouze na Androidu 3.0 Honeycomb a 4.0 ICS. V úterý ale vyšla aktualizace, jejímž nejzásadnějším přínosem je podpora zařízení s Androidem 2.2 Froyo a 2.3 Gingerbread. Kromě uživatelů starších verzí 2.1, 1.6 a 1.5 si tak “zmrzlinový foťák” může vyzkoušet prakticky každý.

Zmrzlinový foťák si teď může vyzkoušet každý

Zmrzlinový foťák si teď může vyzkoušet každý

K dispozici je verze zdarma, která ale zobrazuje reklamní proužky, což je v případě aplikace pro pořizování snímků poměrně nepříjemné. Naštěstí komerční verze “Plus” není drahá – v případě zájmu za ni zaplatíte 0,99 eur (24,70 Kč). Za tuto cenu dostanete aplikaci Fotoaparát z ICS s několika přidanými bonusy. Těšit se můžete na několik fotografických efektů, jako je černobílý režim, sepia či negativ, tichý režim (bez zvuku závěrky), výběr datového toku videa (normální/2x), nastavení kvality snímků (nízká/střední/vysoká/ultra) a především jednoduché pořizování panoramatických fotografií.

Pořizování panoramatického snímku

Pořizování panoramatického snímku

Na tabletech s Androidem 3.x můžete zkusit také natáčení časosběrného videa.

Na zařízeních s Androidem 4.0 si navíc budete moci zapnout stabilizaci videa, nebo otestovat efekty deformace obličeje v reálném čase.

Nastavení možností fotografií

Nastavení možností fotografií

Vedle fungování na Androidu 2.2 a 2.3 aktualizace také přináší podporu zařízení s procesory Intel x86, konfigurovatelná tlačítka hlasitosti a řadu oprav.

Camera ICS
Moblynx
Verze Liší se dle zařízení (28. 2. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení

7I5TlTEAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma


24,70 Kč

Zdroje: Android Central, AndroidSPIN a Talk Android

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)