Menu

Nexus 7 rootnut

Před pár dny byl na akci Google I/O představen první tablet od Googlu se jmenovkou Nexus 7. Už teď je jisté, že se tento přístroj dočká obrovské popularity, neboť za cenu kolem 200 dolarů (u nás bude cena vyšší) dostanete sedmipalcový stroj s čtyřjádrovým chipsetem Nvidia Tegra 3 a systémeme Jelly Bean. I když byl Nexus 7 představen před několika dny, podařilo ses jej rootnout. Informoval o tom uživatel birdman z RootzWiki.

Celý postup spočívá v nahrání nástroje ClockWorkMod a poté flashnutí jednoduchého skriptu pro rootnutí přístroje. Postup a potřebné nástroje ke stáhnutí zde.

zdroj: talkandroid.com

 

Komentáře

Lukáš Kadletz

Lukáš Kadletz

1.7.2012 12:53

Dalo se čekat, že bude Nexus 7 rootnut v krátké době. Cena 200$ je opravdu skvělá, teď má Kindle Fire konečně pořádnou konkurenci!

EarL

EarL

1.7.2012 13:25

A teď do Nexusu dostat slot na paměťovky :D

k3rb3r0s

k3rb3r0s

1.7.2012 13:27

stačil by usb host

ic

ic

1.7.2012 14:51

To, že existuje možnost jak získat root přístup dnes, toho moc neznamená. Google bezpečnostní chybu jistě brzy zalepí (což je pochopitelné, tohle představuje potenciální ohrožení uživatele a jeho platební karty). Buhví, jestli se do prodeje dostane tablet s touto verzí software (což umožní dostatečně rychlým uživatelům si ten root udělat, než příjde první OTA aktualizace), nebo už s nějakou novější verzí, která bude už bezpečnější.
Důležitější bude jestli nechá, či nenechá odemknutý bootloader a tím i možnost si ten root nějak obstarat, nebo přístroj ‘zabetonuje’.

Tomáš Procházka

Tomáš Procházka

1.7.2012 16:26

Tak jestliže postup spočívá v nahrání ClockWorkMod, tak je zcela automaticky jasné, že byl odemknut bootloader a pokud bootloader není šifrován, je to zcela regulérní postup, tedy nejedná se o bezpečnostní díru, tedy Google nebude nic lepit.

Fish

Fish

2.7.2012 7:45

Tomáš Procházka : a nebo taky né – to, že tam je CMW neznamená, že je bootloader odemknut. Viz např. Moto Defy

William

William

2.7.2012 8:44

normalni uzvatel root nepotrebuje, ba naopak by ho nemel mit. Jinak fandim temto uspechum jak obohatit HW dalsimi SW vymozenostmi. Je skoda nevyuzit potemcial HW jen proto ze to nekdo nechce.

RSS (komentáře k článku)