Nexus 6P a Nexus 5X. Tak zní názvy nových Nexusů

nexus6p_5x_ico

Již jen necelý týden zbývá do oficiálního představení nové verze operačního systému Android 6.0 Marshmallow a dvou telefonů Nexus (viz zprávička Potvrzeno. Nové Nexusy přijdou 29. září). Úniků informací a fotek byl k dnešnímu dni nespočet, nicméně až dosud zůstaly zahaleny tajemstvím informace o oficiálních názvech a obalech, ve kterých se nové telefony budou prodávat. Podle původních zpráv měl menší z obou telefonů nést označení Nexus 5 2015.

Budou to Nexus 6P a Nexus 5X!

Obojí nakonec prosáklo díky serveru Android Police, který v noci na dnešek publikoval fotografie krabiček, ve kterých půjdou nové Nexusy k zákazníkům. Na jedné z nich je písmeno “X,” na druhé pak “P.” Potvrzují se tak informace z minulého týdne, dle kterých se menší zařízení od LG bude jmenovat Nexus 5X a větší od Huaweie ponese název Nexus 6P.

Krabička telefonu Huawei Nexus 6P Krabička telefonu Huawei Nexus 6P

Podívejme se ještě v krátkosti na obaly: zatímco krabička Nexusu 5X je hranatá a patrně vložená v kartónovém přebalu s informacemi a grafikou, balení telefonu Nexus 6P půjde na trh v krabičce se zaoblenými rohy, zbytek provedení pak bude podobný. Obě balení mají stylizovanou grafiku s dominujícím jakoby vyřezaným písmenem “X” respektive “P,” skrze které prosvítá kousek výchozí tapety Androidu 6.0 Marshmallow se satelitním snímkem. Vpravo dole je k vidění dobře známé logo Nexus, vlevo nahoře pak název modelu a jeden ze základních technických parametrů – kapacita interního úložiště, která je v tomto případě 32 GB.

Krabička telefonu LG Nexus 5X Krabička telefonu LG Nexus 5X

Co máme očekávat?

Podívejme se v kostce na základní technické parametry obou zařízení, dle dosavadních úniků:

  • LG Nexus 5X: Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM, 5,2″ displej s rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů, 2700mAh baterie, fotoaparát s rozlišením 12,3 Mpx.
  • Huawei Nexus 6P: Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB RAM, 5,7″ displej s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů, 3500mAh baterie.

Další podrobnosti a především oficiálního potvrzení výše publikovaných informací se dočkáme již v úterý, na kdy má Google v San Franciscu naplánovanou tiskovou konferenci.

Zdroj: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nexus 6p Nexus 5x

Nexus 5X vs. Nexus 5: Vyplatí se přechod?

Články Daniel Macho Daniel Macho
3 min. uložit na později

Komentáře (20)