Nexus 6P má předpoklady zařadit se mezi nejlepší fotomobily na trhu

nexus 6P

Google včera představil celou plejádu nových zařízení v čele s dlouho očekávanými smartphony Nexus 5X a Nexus 6P. Během tiskové konference věnoval Google poměrně hodně času vychvalování fotoaparátu v obou novinkách. Telefony Nexus sice vždy patřily k technologické špičce, avšak v oblasti fotoaparátu za konkurencí zpravidla zaostávaly a prostor věnovaný fotografickým schopnostem novinek tak naznačoval, že si Google, respektive jeho partneři, při výrobě nových Nexusů dali na jejich fotoaparátech záležet. První detailnější informace o fotoaparátu většího z obou sourozenců, tedy smartphonu Nexus 6P, pak potvrzují, že by se konečně už i řada Nexus mohla dočkat smartphonu s výborným fotoaparátem. To ostatně potvrzuje i server DxOMark, který se specializuje na testy fotografických schopností nejen mobilů, ale i klasických fotoaparátů.

Již v průběhu tiskové konference nás Google překvapil, když prohlásil, že Nexus 6P nedisponuje optickou stabilizací obrazu (OIS), kterou využívá většina highendových smartphonů s kvalitními fotoaparáty. Dle Googlu telefon OIS nedisponuje, protože ji jednoduše nepotřebuje. Nexus 6P využívá 1,55micropixelový snímač. Tato technologie se podobá UltraPixelům v telefonech HTC a měla by zajistit lepší zpracování světla snímačem. Objektiv telefonu Nexus 6P má světelnost f/2.0 a fotoaparátu sekunduje laserové ostření a dvojice přisvětlovacích LED diod.

Nexus 6P fotoaparát

Server DxOMark zařadil fotoaparát Nexusu 6P na žebříčku na druhé místo, hned za Samsung Galaxy S6 EDGE. Novinka od Googlu tak v oblasti fotografování předčila telefony jako LG G4, Moto X Style, Sony Xperia Z3+ či iPhone 6 Plus. Bodové hodnocení je pak následující:

Klady

  • Působivé zachycení detailů i za horších světelných podmínek, nejlepší z doposud testovaných telefonů
  • Dobré zachycení detailů při venkovním použití
  • Přesný a rychlý autofocus za všech podmínek
  • Dobré vyvážení bílé a podání barev při venkovním použití
  • Snímky s použitím blesku s dobrým podáním detailů, vyvážení bílé a barevným podáním.

Zápory

  • Viditelné nesrovnalosti v expozici, barvách, textuře a šumu při použití HDR+ režimu za horších světelných podmínek.
  • Ve vysoce dynamických scénách jsou nejdůležitější části fotografie občas rozmazané.
  • Při rychlém spuštění je snímek pořízen ještě než stihne autofocus zaostřit.

 

Zdroj: AndroidAuthority.com, DxOMark.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)