Nexus 6 by mohl vycházet z HTC One M8. Objeví se v říjnu?

htc_one_nexus6

Po představení nové vlajkové lodi HTC One M8 začaly kolovat zvěsti o tom, že by právě z tohoto modelu mohl vycházet příští telefon řady Nexus – Nexus 6. Nebylo by to poprvé, co by firmy HTC a Google spolupracovaly – jejich prvním společným dítkem je Nexus One z ledna roku 2010. Google poté na dalších modelech pracoval se Samsungem a LG, v segmentu tabletů pak ještě s Asusem.

Očekává se, že Google uvolní Nexus 6 v průběhu tohoto roku, s největší pravděpodobností v říjnu spolu s novou verzí Androidu. Podle původních předpokladů měl sice šestý Nexus vycházet z modelu LG G3, nicméně v tuto chvíli není jisté, který výrobce vlastně bude s Googlem na příštím telefonu spolupracovat. Poslední dva telefony – Nexus 4 a Nexus 5 – vyrábělo LG, a je poměrně dost důvodů se domnívat, že spolupráce bude pokračovat, protože to byly s náskokem nejúspěšnější chytré telefony této řady. Na druhou stranu ani představa HTC One M8 coby základu pro příští Nexus nevypadá vůbec jako špatný nápad!

Render: Nexus 6 podle představy Aleksandara Tešiće Render: Nexus 6 podle představy Aleksandara Tešiće

Již nyní lze ale říci, že HTC One M8 i LG G3 jsou respektive budou velmi dobré telefony, což může být spíše překážkou, protože Google se do značné míry bude zaměřovat i na cenu, neboť jedním z “charakteristických rysů” Nexusů je příznivá cenovka. S největší pravděpodobností se tedy nebude jednat o nejvýkonnější smartphone na trhu.

Můžeme očekávat, že Google Nexus 6 přijde s větším displejem – pravděpodobně s úhlopříčkou kolem 5,5 palců. Procesorem bude skoro určitě čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 801, který bude mít k dispozici 2 nebo 3 GB operační paměti. Z hlediska interního úložiště bychom počítali s kapacitou 16 či 32 GB.

Telefony řady Nexus zaujmou zákazníky kromě čistého uživatelského rozhraní bez “příkras” především svou rychlostí a stabilitou. Postupně si získávají rostoucí řady zastánců, přecházejících z jiných značek často po zklamání z “lagujících” grafických nadstaveb a pomalých či zcela ignorovaných aktualizací na novější verze operačního systému.

Byli byste raději, kdyby Nexus 6 vycházel z dosud nepředstaveného LG G3, nebo z aktuálního HTC One M8? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)