Menu

Nexus 5 by mohl dostat Android N oficiální cestou

nexus-5-android n
Nexus 5 by mohl dostat Android N oficiální cestou
Ohodnoťte článek

Ve čtvrtek Google všechny překvapil vydáním testovací verze Androidu N pro zařízení Nexus 5X, 6, 6P, 9, Player a Pixel C. Mezi diskutéry na těchto stránkách se našli čtenáři, jimž vadilo, že se nový Android nedostal na telefon Nexus 5, jenž je velice oblíbený kvůli své velikosti a nadčasovosti. Nicméně byl představen před více než dvěma roky a tím ztratil své místo na výsluní. Nového Androidu se však pravděpodobně dočká i oficiálně, protože Googlu unikla informace, že ho na tento model připravuje i přesto, že je starší více než dva roky. K tomuto kroku se patrně odhodlal poté, co se zvedla vlna nevole z řad majitelů tohoto zařízení.

Nexus_5_Android_N_Developer_Preview_Test-630x406

Kód pro Nexus 5

Nexus 5 obdrží Android N později

Na stránkách Google Git se objevil kód Android N testovací verze pro zařízené pojmenované LG Hammerhead. Pod kódovým označením Hammerhead (kladivoun) se neukrývá nic jiného než Nexus 5, jenž vyrobila společnost LG. Tento objev nepotvrzuje, že Nexus 5 Android N dostane, ale dává doufajícím uživatelům naději, že se tak stane. Zatím je vše pouze v testovací fázi a než Google uvolní novou verzi uživatelům, uplyne nějaký čas.

Chtěli byste mít Android N na svém Nexusu 5 už v testovací verzi?

Zdroj: Talkandroid.com.

Komentáře

Lukyczk

Lukyczk

z aplikace
13.3.2016 14:20

Myslím, že by to nikomu nevadilo

Martin

Martin

13.3.2016 14:29

Nie, developer verziu nepotrebujem. N5 mam stale ako primarny telefon, a napriek tomu, ze dev verzia je vraj dostatocne stabila, stale sa v nej nachadzaju iste bugy. A ak N5 nedostane N ani oficialnu verziu priamo od Googlu, nic sa nedeje, AOSP/CM ROMky vyjdu v priebehu par tyzdnov od vydania, a urcite na ne budem v takom pripade updatovat.

Nathaniell

Nathaniell

z aplikace
13.3.2016 21:27

Bylo by to fajn , kdybych jeste nejaky cas nemusel flashovat alternativni romku

Radim Wanke

Radim Wanke

z aplikace
13.3.2016 21:54

vlastně to je jedno. kdybych ho na N5 dostal, tak bych po instalaci zjistil pár obvyklých chyb, kvůli kterých bych zase vyhlížel další updaty.klasický: problém s vypnutím svítilny, vyp./zap. display při hovoru a přiložení či oddálení od ucha (hlavy) u 5.0 pak ok až 5.1.1 a teď 6.0.1 pořad trva-pomuze restart…..ale koho to baví….?

RSS (komentáře k článku)