TOPlist

Nejnovější aplikace z Google Play #280: čtyři české novinky

Nejnovější-aplikace-z-google-play-2019

Opět tu máme pondělí a s ním také další pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme nové zajímavé aplikace, jež se objevily v Obchodě Play. Tentokrát to budou čtyři české novinky: aplikace ostravského dopravního podniku, program proti plýtvání potravinami, akční letáky a poštovní klient.

Moje DPO

České novinky začneme procházet v Ostravě, kde zdejší dopravní podnik vydal novou aplikaci pro své cestující. Program Moje DPO je zatím veden jako oficiálně nevydaný, přesto už o něm město informovalo prostřednictvím tisku.

V Obchodě Play se dočtete, že: „Díky mobilní aplikaci Moje DPO získáte nejrychlejší přehled o aktuálním dopravním spojení v celé Ostravě. Aplikace vám umožní rychle vyhledat spojení dle vaší polohy, koupit si on-line jízdenku pro vaši jízdu a zjistit ty nejčerstvější informace z DPO a Ostravy.“

Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • okamžité zobrazení nejbližší zastávky a odjezdů z ní
 • rychlé vyhledání nejbližšího spojení
 • detail spojení z místa, kde se nacházíte až do cíle vaší cesty
 • neustále aktualizovaná data o výlukách a jiných mimořádnostech
 • nákup jízdenek (45 min až 7 dnů)
 • čerstvé informace o výlukách v Ostravě
 • aktuální informace z DPO a Ostravy
 • odeslání připomínek a podnětů přímo na zákaznický servis DPO

O tomto programu jsme podrobně informovali již v úterý, kdy jsme v nadpisu článku zmínili i další její výhodu: Neomezená Wi-Fi v MHD zadarmo? V Ostravě k tomu stačí jen aplikace.

Aplikace Moje DPO zatím zaznamenala něco přes pět tisíc stažení a po (pouze) jedenácti hodnoceních se mohla chlubit velmi pěknou průměrnou známkou 4,5. Informace o velikosti balíčku či nejnižší podporované verzi Androidu nejsou v tuto chvíli k dispozici.

MojeDPO
MojeDPO

jídlov

Mezi české novinky patří také druhá aplikace dnešního přehledu. Program s názvem jídlov má potenciál zaujmout nejen ty, kterým vadí plýtvání potravinami, ale i ty, kdož rádi ušetří nějakou tu korunu.

Hlavní myšlenku vystihuje následující motto: „Pomozte zachránit nezužitkované jídlo. Ročně skončí na skládkách téměř 1,3 milionu tun nijak nezávadných potravin, které zkrátka nikdo nekoupí.“

V aplikací si vyberete prodejnu, „ulovíte“ balíček a ve stanoveném čase si ho vyzvednete. Autoři zdůrazňují, že nemohou zaručit obsah balíčku, avšak zaměření prodejny jistě napoví, jaký typ potravin můžete očekávat.

Potraviny zakoupíte za výrazně nižší cenu, takže ušetříte peníze, a navíc nemusíte řešit, kde večer nakoupíte. Kromě toho vás jistě potěší, že omezíte plýtvání potravinami a tím alespoň trochu pomůžete k lepšímu stavu naší planety. Zatím funguje jen na území Zlína, chystá se však její rozšíření do dalších měst.

jidlov partners

jidlov partners

Aplikace jídlov je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu zaznamenala více než sto instalací. Zatím však nemá ani jedno hodnocení a tím pádem ani průměrnou známku. Balíček velký 17 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Kimbino

Do třetice všeho dobrého zůstaneme v naší zemi, byť tentokrát nepůjde o úplně novotou vonící program. Aplikace Kimbino slibuje aktuální letáky, katalogy a slevy, což je segment, kde již existuje silná konkurence v podobě programů Kupi.cz, Akční ceny a řady dalších.

Kimbino přináší aktuální letáky všech oblíbených obchodů, takže je najdete na jednom místě – ve svém chytrém telefonu. Kimbino vás navíc informuje o všech slevách a nabídkách ekologickým způsobem – bezpapírově, a tak umožňuje šetřit čas, peníze i přírodu.

Aplikace dokáže upozornit na nový leták vašeho oblíbeného obchodu, takže vám neunikne žádná nová akce. Nejvýhodnější nabídky budete mít neustále u sebe, takže můžete v prodejně zkontrolovat, zda cena odpovídá té deklarované.

Jako hlavní výhody a funkce jsou jmenovány:

 • Aktuální informace o slevách a letácích ve více než 120 českých obchodech
 • Rychlé přehledné prohlížení (listování) letáků online
 • Snadná orientace v aplikaci
 • Rozdělení letáků do šesti různých kategorií: Supermarkety, Elektronika, Bydlení a zahrada, Móda, Drogerie a kosmetika, Ostatní
 • Možnost výběru oblíbených obchodů
 • Možnost registrace a vytvoření účtu zdarma
 • Moderní a inovativní aplikace
 • Bezpapírové prohlížení letáků
 • Snaha o zlepšení životního prostředí

Program Kimbino je v Obchodě Play od listopadu loňského roku, nicméně až dosud úspěšně unikal naší pozornosti. Po více než 50 tisících instalací se může pochlubit nadstandardní známkou 4,6. Instalační balíček velký 5,4 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Kimbino − Latest Leaflets
Kimbino − Latest Leaflets

Centrum.cz mail

České novinky zakončíme aplikací Centrum.cz mail. Jak asi správně tušíte z názvu, jedná se o poštovního klienta  pro zařízení s operačním systémem Android. Pracuje se schránkami na portále Centrum.cz, provozovaném společností Economia, a.s..

Na SvětAndroida.cz jsme se této aplikaci věnovali počátkem března v podobné recenzi. Došli jsme k závěru, že se jedná  o celkem povedenou, moderní aplikaci, nabízející přímočaré ovládání, které nebude činit problém ani začínajícím uživatelům.

Autoři jako hlavní funkce a vlastnosti deklarují:

 • Propojte všechny e-mailové schránky, které máte u Centrum.cz a jednoduše mezi nimi přepínejte.
 • Nezmeškejte žádnou příchozí zprávu, aplikace vás na nově přijatou zprávu vždy upozorní.
 • Pište zprávy online i offline.
 • Mějte vždy po ruce i adresář s uloženými kontakty a naprostou kontrolu nad místem, které aplikace zabere ve vašem telefonu.

Aplikace Centrum.cz mail je v Obchodě Play přesně dva týdny a za tu dobu zaznamenala více než deset tisíc stažení. Průměrná známka 3,9 sice není nejvyšší, ale vývojáři průběžně reagují na požadavky uživatelů, takže se možná časem zlepší. Balíček velký 6,8 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a vyšším.

Centrum.cz mail
Centrum.cz mail

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)