Akční ceny: nakupujte výhodně s mobilní aplikací

akcni_ceny_ico

Výběr zboží podle letáků s akčními cenami patří ke každodennímu rituálu nejedné české rodiny. Není se čemu divit – na týdenním nákupu potravin lze tímto způsobem ušetřit i několik stokorun. Úspory na vybavení domácnosti pak mohou jít i do řádu tisícikorun. Jak se ale rychle zorientovat v pestré nabídce supermarketů, hypermarketů a dalších obchodů, které se předhánějí v tom, kdo bude mít levnější sortiment? Užitečným pomocníkem může být web AkčníCeny.cz, nicméně protože se náš portál zabývá primárně Androidem, podíváme se na aplikaci, která je spojena právě s těmito stránkami.

Akční ceny: nakupujte výhodně s mobilní aplikací Akční ceny: nakupujte výhodně s mobilní aplikací

Co aplikace Akční ceny slibuje?

V oficiálním popisku v Obchodě Play zjistíte, že za webem i aplikací stojí mediální skupina MAFRA, a.s.. Autoři slibují, že v programu budete moci prohlížet akční letáky obchodů, jako jsou Tesco, Albert, Globus, Interspar a několik desítek dalších. “Jestliže rádi sledujete slevové akce a výhodné nabídky velkých obchodních řetězců, je tato aplikace přímo pro vás.” uvádí popisek a dále pokračuje: “Snadno a rychle si tak můžete prohlédnout aktuální letáky, vyhledávat mezi zlevněným zbožím, či třeba najít nejbližší prodejnu a zobrazit si ji na mapě.”

Co aplikace nabízí:

  • prohlédněte si nejnovější akční letáky,
  • zobrazte si slevy dle nejbližších prodejen,
  • vyhledávejte mezi akčním zbožím,
  • najděte nejbližší prodejny,
  • stahujte si letáky, zboží, či informace o prodejnách přímo do telefonu.

Jak aplikace Akční ceny funguje v praxi?

Program ve verzi 1.2 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy S3 s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M10 (Android 4.4.4). Hned po spuštění se zobrazí uživatelské rozhraní se šesti velkými tlačítky. Vzhled tedy sice neodpovídá nejnovějším designovým trendům (umíme si pro stejné účely představit použití postranní výsuvné nabídky), nicméně orientace je i tak rychlá a jednoduchá.

Uživatelské rozhraní aplikace Akční ceny Uživatelské rozhraní aplikace Akční ceny

V sekci Letáky najdete na třech záložkách letáky obchodů, které můžete zobrazit od nejnovějších či nejbližších, případně jen oblíbené řetězce. U každé položky je zobrazen název provozovatele, datum platnosti, počet stránek a vzdálenost k nejbližšímu obchodu.

Po klepnutí na leták získáte možnost označit prodejce srdíčkem a přidat ho tak do oblíbených, stáhnout nebo prolistovat leták a vybrat si ze seznamu prodejen, které jsou seřazeny od nejbližších po nejvzdálenější.

V detailech prodejny jsou pak k dispozici přesná adresa, telefonní číslo, otvírací doba a tlačítko pro zobrazení na mapě (aplikace používá Mapy Google; bohužel neumí adresu předat dalšímu programu – například navigaci).

V sekci Zboží můžete prohlížet zlevněné zboží, a to seřazené buď podle výše slevy v procentech, nebo v korunách. Ocenili bychom ale možnost filtrování podle druhu (například “jen potraviny” a podobně).

Sekce Zboží - dle slevy v procentech Sekce Zboží – dle slevy v procentech

Sekce Zboží - dle slevy v korunách Sekce Zboží – dle slevy v korunách

Sekce Zboží - vyhledávání Sekce Zboží – vyhledávání

Asi nejzajímavější je v tomto směru sekce Vyhledat, kde můžete zadat název hledané položky, její kategorii (případně podřízenou kategorii), volitelně prodejce a způsob řazení (podle vzdálenosti/ceny/slevy v Kč/slevy v procentech/názvu).

Vyhledávání - volba kategorie Vyhledávání – volba kategorie

Vyhledávání - volba podkategorie Vyhledávání – volba podkategorie

Vyhledávání - výběr řetězce Vyhledávání – výběr řetězce

Pokud například potřebujete zjistit, kde aktuálně seženete nejlevnější mléko, kuřecí prsní řízky, sedací soupravu nebo televizi, je tato sekce určena právě vám! V náhledu produktu pak můžete vidět platnost, aktuální a původní cenu, výši slevy a obchody, kde byste požadovanou komoditu měli sehnat.

Vyhledávání - způsob řazení Vyhledávání – způsob řazení

Ocenili bychom ale možnost vytváření inteligentních nákupních lístků – tedy aby si uživatel mohl “naklikat” kýžené zboží a jako výsledek by obdržel seznam, co ve kterém obchodě pořídí. V ideálním případě by pak tento seznam mohlo být možné sdílet s dalšími aplikacemi (např. “odškrtávacími seznamy” v Úkolech Google). Tato funkce by aplikaci pozvedla o několik úrovní výše. Bohužel za stávajícího stavu budete muset vystačit s papírem a tužkou či nějakým úkolníčkem pro Android.

Podobně by se nám líbila možnost upozorňování na zajímavé slevy vybraného zboží – například pokud uživatel shání kolečkové brusle, které aktuálně nejsou dostupné za zajímavou cenu, mohl by ho program upozornit, jakmile se objeví v některém akčním letáku.

Třetí sekce Prodejny poslouží tehdy, chystáte-li se na nákup do zvoleného obchodu a chcete vědět, jaké má v nabídce akční zboží. Ve dvou roletových nabídkách si tedy zvolíte prodejce a město, jako výsledek dostanete seznam prodejen v okolí. Poněkud nelogicky je ale každá prodejna v seznamu vícekrát. Po klepnutí na obchod můžete řetězec přidat mezi oblíbené, podívat se na adresu, zjistit telefon a otvírací dobu. K prolistování jsou pak připraveny všechny letáky, které se zvolené prodejny týkají.

Ve výše publikovaných snímcích obrazovky jste si mohli všimnout tlačítka pro uložení – ukládat je možné nejen letáky, ale také jednotlivé položky. Vše pak najdete ve čtvrté sekci – Uložené.

Pod srdíčkem s popiskem Mé obchody můžete vyhledávat a označovat vybrané řetězce jako oblíbené.

Poslední tlačítko O aplikaci zobrazuje informace o provozovateli a kontaktní údaje. Aplikace neposkytuje žádné možnosti nastavení.

Resumé

Aplikaci Akční ceny lze hodnotit z několika pohledů a výsledný dojem bude záviset na tom, jak hodláte tento nástroj využívat. Jestliže si libujete v listování akčními letáky, pak vám bude s velkou pravděpodobností zcela vyhovovat – tuto roli zastane na jedničku kdykoli a kdekoli. Přidaným bonusem proti papírovým materiálům je možnost vyhledávání, kterou ale uživateli trochu komplikuje nutnost vybírat kategorii zboží. Abyste se nemuseli probírat nabídkou, která vás nezajímá, určitě oceníte možnost zařadit vybrané obchodní řetězce mezi oblíbené.

K dokonalosti chybí především dvě funkce: upozornění na slevu vybraného zboží a možnost uložit si položky, které chce uživatel koupit, do smysluplného nákupního lístku, ideálně roztříděného podle obchodů, kde lze dané zboží pořídit. Neúplnou nabídku obchodních řetězců kritizovat nebudeme – ta je věcí dohody mezi obchodními řetězci a provozovatelem služby.

Přes tyto dva detaily jsme přesvědčeni o tom, že aplikace Akční ceny pomůže při získání přehledu o zlevněném zboží a tím i k levnějším nákupům, na kterých můžete ušetřit zajímavé částky.

Aplikaci Akční ceny si zatím stáhlo více než deset tisíc uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 3,9. Instalační balíček velký 1,5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 2.1 a vyšším. Spokojený uživatel Jaroslav Horníček napsal ke svému hodnocení pěti hvězdičkami: “Super Apka, splňuje, co jsem očekával. Rychlé načtení stránek, kvalita zobrazení. Prostě máte jedničku!!!”

AkcniCeny.cz
AkcniCeny.cz
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)