Motorola Xoom zatím nebude podporovat Flash?

Adobe-Updates-Flash-Player-for-Android-Devices

Jak si všiml jeden z pozorných čtenářů Engadgetu, na stránce amerického operátora Verizon se u popisu tabletu Motorola Xoom objevila nenápadná poznámka s hvězdičkou. Poznámka obsahuje text “Adobe Flash expected Spring 2011” (doplnění podpory Adobe Flash očekáváno na jaře 2011), a pokud se nejedná o chybu, znamenalo by to, že Xoom při svém plánovaném uvedení 24. 2. nebude mít podporu Adobe Flash!

Pro zařízení typu tablet a de facto vlajkovou loď platformy 3.0 Honeycomb je to velmi nemilé překvapení, které pokud se potvrdí, bude jistě notně rozmazáno i v médiích a žabomyších diskuzích příznivců Android a Apple (jeho iPad podporu Flashe rovněž oficiálně postrádá). Na potvrzení si budeme muset počkat nejpozději do čtvrtku, kdy se jistě první majitelé pochlubí, co jejich tablet zvládá.

Aktualizováno 22. 2. 2011:
Na blogu Adobe se objevila zpráva od Matta Rozena, kde potvrzuje brzkou dostupnost Flashe 10.2 pro tablety s OS 3.0 Honeycomb. Některá zařízení prý už budou mít 10.2 předinstalovaný, jiná (jako Motorola Xoom při zahájení prodejů) jej údajně dostanou v průběhu “několika týdnů” (few weeks) přes klasický OTA (over-the-air) update.

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

DSC_9286

Recenze: Motorola Xoom

Tablety carnero carnero
9 min. uložit na později
motorola-logo-a-google-company

Honeycomb na Motorole XOOM – video

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později
No Image-01

Android OS 3.1 na Motorole XOOM

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později

Komentáře (12)