MIUI 10 přináší režim portrét i na telefony s jedním fotoaparátem

miui-10-rezim-portret

Xiaomi na včerejší akci představilo Xiaomi Redmi Y2, který můžeme znát pod názvem Redmi S2. Zároveň ale také ukázaly novinky v nadstavbě MIUI 10. Prozradil se například seznam telefonů, u kterých se objeví podpora pro fotografie s rozmazaným pozadím neboli režim portrét. A to u modelů bez duálního fotoaparátu.

Režim portrét pro jeden fotoaparát: Xiaomi se inspiruje u Googlu

Režim portrét je v posledních letech hodně oblíbený, u většiny telefonů funguje díky duálnímu fotoaparátu. Každopádně Google nám ukázal, že to není podmínkou a k tomuto efektu stačí i jeden fotoaparát. Stačí trochu “kouzlení” pomocí softwaru.

S nadstavbou MIUI 10 se dostane i na Xiaomi telefony s jedním fotoaparátem. A to u přední selfie kamery, tak i hlavního fotoaparátu na zádech. Podpora byla slíbena na tyto Xiaomi telefony:

 

Podpora režimu pouze pro selfie kameru byla oznámena pro Xiaomi Mi 6 a Redmi Note 5. Důvodem je to, že mají duální fotoaparát na zádech, takže není potřeba řešit portrét softwarem.

Těšíte se na režim portrét i na starších Xiaomi telefonech?

Zdroj: androidaurhority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)