Vědci z MIT pracují na aplikaci, která dokáže číst emoce

MIT emoce

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik emocí je každý den kolem nás a jak moc se dokážou emoce změnit během konverzace? Někteří lidé můžou mít problém se správným rozeznáním emocí. Pro ně připravuje MIT aplikaci pro chytré hodinky, která jím se čtením emocí pomůže.

Speciální aplikace pro čtení emocí

Tým vědců z MIT tvrdí, že jsou velmi blízko k odhalení řešení pro lidi, kteří mají problém číst správně emoce. To se může hodit například lidem s nemocemi. Aplikace je postavená na umělé inteligenci, která se snaží předpovědět emoci konverzace, a to od šťastného, smutného až po neutrální tón.

“Představte si to tak, že ukončíte konverzaci, kterou si zpětně přehrajete a uvidíte moment, například kdy lidé kolem vás cítili největší úzkost. Naše práce je dalším krokem k tomu, abychom mohli mít v kapse sociálního trenéra,” říká postgraduální student Tuka Alhanai.

Mood-Predicting Wearables

Mood-Predicting Wearables

Systém je schopný analyzovat zvuk a textové přepisy a díky tomu určit, kam se emoce člověka ubíraly, a to až s úspěšností 83%. Vědci řekli, že jim hodně pomohly pokroky v deep learning algoritmech, které byly použity k učení systému. Zatím není jasné, kdy by mohla aplikace vyjít.

Co říkáte na aplikaci MIT? Pomohla by vám v některých situací?

Zdroj: Phandroid.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)