TOPlist

Mediatek zahajuje ofenzivu! Komu nabízí slevu na procesory?

Mediatek
  • Nejnovější procesory Mediatek mají brutální výkon a budou pohánět novou generaci vlajkových lodí
  • Po mnoha letech má Qualcomm důstojného soupeře, který mu nic nedaruje zadarmo
  • Výrobce sází na agresivnější ceny, atraktivní nabídku dostal Samsung

V minulosti nebyla pověst procesorů Mediatek úplně ideální, mnoho levných telefonů sázelo na extrémně nevýkonné procesory se špatným příjmem GPS. Kritika na adresu těchto procesorů byla oprávněná, Qualcomm byl nesrovnatelně lepší volbou a většina zákazníků jej nadále preferuje.

Doba se ale výrazně změnila, procesory od této společnosti fungují výborně a řada výrobců je osazuje do svých topmodelů. Ačkoliv je pro mě Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 tím nejlepším procesorem ve světě operačního systému Android, Mediatek je skvělou alternativou.

https://twitter.com/Tech_Reve/status/1754009904975867954

Výrazné zlepšení proti minulosti ale výrobci pořád nestačí! Chystaný procesor Dimensity 9400 výrazně překonává všechny současné procesory a dokonce by měl mít ještě vyšší výkon než připravovaný Snapdragon 8 Gen 4. Potenciální trh s topmodely je ale relativně malý, v segmentu drahých telefonů zkrátka vládne Apple, zatímco ostatní výrobci paběrkují. Mediatek chce mnohem více uspět ve střední třídě, stejně tak v segmentu nejlevnějších telefonů. Koho oslovit s nabídkou? Dlouholetého vládce trhu s mobilními telefony, Samsung.

Ten měl údajně obdržet atraktivní nabídku na dodávky procesorů Mediatek s blíže neupřesněnou slevou. Speciálně u levných telefonů je procesor velmi nákladnou součástkou, Qualcomm se navíc v poslední době snažil ceny svých procesorů spíše zvyšovat. Nabídka dostatečné slevy může být pro Samsung velmi zajímavá.

Navíc si musíme uvědomit, že se bavíme o desítkách milionů telefonů. Tam už se každý ušetřený dolar nebo euro projeví. Navíc v okamžiku, kdy procesory Mediatek zkrátka fungují… Vůbec bych se nedivil, kdyby Samsung na nabídku kývnul. Nebo přijde s vylepšenou nabídkou Qualcomm?

Ovládne trh s procesory Qualcomm nebo Mediatek?

Zdroj: X

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)