LIDL nafukuje smart home nabídku. Má nový Zigbee 3.0 vypínač

LIDL Zigbee 3.0 smart home SilverCrest vypínač

Obchodní řetězec LIDL dál rozšiřuje nabídku zajímavých zařízení pro zařazení do smart home prostředí. Začal nabízet nový kousek značky SilverCrest disponující konektivitou v rámci Zigbee 3.0, čímž zapadá do řady ostatních prvků, které se takto dají (skrze bránu) propojit mezi sebou a řídit přes mobilní aplikaci. I když… v tomto případě má řízení v popisu práce právě zmíněná novinka. Jde totiž o bezdrátový vypínač.

Lidl Home
Lidl Home

Šikovný pomocník s tvarem obroušeného oblázku, který se dá díky ploché magnetické základně přichytávat například na zeď, může v případě běžného přepínání rozsvěcet světla nebo zadávat jiným zařízením i jiné příkazy, pokud si je uživatel nastaví v aplikaci LIDL Home. Praktické je, že vypínač má také funkci stmívače.

Co je Zigbee 3.0?

Tato bezdrátová technologie se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth, nicméně běžně potřebuje hlavní ovládací bránu. Je skrze ni možné pomocí telefonu ovládat svou domácnost od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Zigbee 3.0 funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě může propojit více zařízení, dokonce i od různých výrobců.

LIDL už má ve své smart home Zigbee 3.0 nabídce například zvonek nebo dálkové ovládání s podobnými možnostmi ovládání, ale tento vypínač je mimo jiné o dost elegantnější. K dostání je v tuto chvíli za 299 Kč.

Jak jste zvyklí ovládat smart home zařízení?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)