TOPlist

Xiaomi vydává chůvičku s přenosným displejem a chytrými funkcemi. Kolik stojí?

xiaomi chůvička nahled
  • Xiaomi rozšiřuje portfolio produktů chytré domácnosti
  • V Číně uvedlo chytrou chůvičku s pěkným barevným designem
  • Dodává se s 5palcovým FullHD displejem a chytrými funkcemi

Xiaomi už dlouho působí na poli chytrých bezpečnostních kamer. Kromě těch venkovních, které mnohdy využívají opravdu unikátní design, už stihlo vyslat na pulty obchodů i hromadu kamer určených přímo do domácnosti. Své know-how teď evidentně využilo pro chytrou chůvičku, která se dostala na čínský trh s cenou 749 jüanů (2 500 Kč bez daně). Dodává se s přenosným displejem a řadou chytrých funkcí.

Po designové se chůvička zdá být založená na některé z klasických vnitřních kamer. Tělíčko samotné je texturované a má barvu asi jako pleťová pastelka (růžovo-béžovou), jedinou výjimkou je oválná část kolem samotné kamerky. Součástí balení je 5palcová LCD obrazovka s rozlišením 1080p, která se využívá ve chvíli, co je chůvička v takzvaném lokálním režimu.

xiaomi chuvicka

V praxi to znamená, že se obraz vysílá ze zařízení přímo na displej bez toho, aby procházel cloudem. K opačné situaci dojde ve chvíli, kdy se rozhodnete sledovat obraz z kamery mimo domov. V podstatě jde o jakýsi příslib toho, že dítě spotřebitele nebude mít příležitost nikdo sledovat, jelikož obraz nebude přenášen na internet. Bezpečnost má dále zajistit fakt, že chůvičku je možné nasměrovat pouze manuálně, nikoliv na dálku prostřednictvím jiného zařízení.

xiaomi chuvicka (3)

Jelikož se bavíme o chytré chůvičce, samozřejmostí je například detekce pláče – jakmile začne dítě plakat, rodičům bude zasláno oznámení do mobilní aplikace. Chůvička dále umožňuje vytvoření virtuálního ohraničení prostoru, kde se dítě může pohybovat. Pokud náhodou opustí vytyčenou oblast, anebo vstoupí do nastavené „nebezpečné zóny“, zařízení opět upozorní rodiče.

xiaomi chuvicka (2)

Chůvička se dodává s poměrně bohatým balením a podporuje Wi-Fi připojení (jak 2,4GHz pásmo, tak 5GHz). Nechybí ji ani slot pro microSD kartu, aby se záznamy daly uchovávat lokálně. Aktuálně je v prodeji na čínské platformě Xiaomiyoupin.

xiaomi chuvicka

Koupili byste si chůvičku od Xiaomi?

Zdroje: Gizmochina, Xiaomiyoupin

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)