TOPlist

Dvě kamery v jedné! Novinka od Xiaomi uhlídá váš pozemek s nočním viděním a detekcí osob

Xiaomi Outdoor Camera CW500 Dual
  • Nedávno představená kamera Xiaomi CW500 dostává vymakanějšího sourozence
  • Jde o zařízení, které disponuje hned dvěma samostatnými kamerami
  • Pokryje tak více prostoru a samozřejmě mu nechybí noční vidění nebo detekce osob

Xiaomi v předešlém měsíci na čínském trhu uvedlo venkovní bezpečnostní kameru CW500 a nyní představilo produkt s prakticky totožným označením. Na to, že je v názvech čínských zařízení mnohdy zmatek a ještě k tomu se od sebe i po stránce výbavy mnohdy liší pouze minimálně, jsme si už zvykli. Čerstvě vydaná novinka však není tímhle případem a už na první pohled si všimnete rozdílů.

V Číně debutovala duální verze Xiaomi Outdoor Camera CW500. Prostě a jednoduše, jde o dvě kamery v jedné, a to za účelem rozšíření celkového zorného pole. Každý z obrazových senzorů je totiž natočen jiným směrem, takže ve finále je kamera schopná uhlídat větší část pozemku kolem domu majitele.

Xiaomi Outdoor Camera CW500 Dual

Obě kamery podle serveru Gizmochina spoléhají na 4Mpx obrazové snímače, které poskytují výstupní rozlišení obrazu 2,5K. Strach z nízké kvality pořízených videí tedy rozhodně mít nemusíte. Každá z kamer je navíc doprovázena dvěma bílými světly a dvojicí infračervených senzorů, jež se starají o noční vidění. Samozřejmostí je pak i stupeň krytí IP66, což zařízení zajišťuje ochranu vůči vodě a prachu, abyste jej mohli umístit i do otevřeného prostranství a nenutně pod stříšku. Za zmínku stojí i automatická detekce osob, která je pro moderní bezpečnostní kamery v podstatě nezbytná.

Nové provedení Xiaomi Outdoor Camera CW500 je součástí ekosystému HyperOS a ovládat jej lze pomocí aplikace MIJIA. Se schopností připojit se k Wi-Fi je navíc snadný přenos videí z kamery do chytrého telefonu. Nahrávaný obraz je ale možné promítat také na tablety, televize nebo další Xiaomi zařízení.

Duální verze Xiaomi Outdoor Camera CW500 bude v Číně k dispozici prostřednictvím crowdfundingové kampaně s cenou 329 jüanů, což v přepočtu činí asi 1 100 Kč bez daně.

Xiaomi Outdoor Camera CW500 Dual

Jakými chytrými produkty chráníte svou domácnost vy?

Zdroje: Gizmochina, MundoXiaomi

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)