Jaké telefony mají nejlepší selfie kameru? DxOMark zveřejnil nový žebříček

telefony s nejlepsi selfie kamerou

Vzhledem k tomu, že uživatelé telefonů využívají selfie kameru čím dál tím více, rozhodla se společnost DxOMark věnovat i fotoaparátům na přední straně. A to v novém žebříčku, který je zcela nezávislý na výsledcích fotoaparátu na zadní straně. Při hodnocení také používají jiná kritéria. Jaké telefony jsou na tom nejlépe?

Google Pixel 3 a Samsung Galaxy Note 9 mají momentálně nejlepší selfie kameru, tvrdí nový žebříček DxOMark

Mezi kritérii, podle kterých se hodnotí, je například to, jak dobře selfie fotoaparáty zachytí tón pleti, barvy, ostrost, kontrast, expozice apod. Hodně telefonů, které vyšly v minulém roce, již bylo otestováno. Z dostupných informací se tak můžeme podívat blíže na to, jak který telefon dopadl.

Na prvním místě se umístily Google Pixel 3 a Samsung Galaxy Note 9. Oba telefony mají shodně 92 bodů. Dále je s poměrně velkým odstupem Xiaomi Mi Mix 3, které má 84 bodů. Následuje Apple iPhone XS Max s 82 body a Samsung Galaxy S9 Plus s 81 body. Na další telefony se můžete podívat v žebříčku ZDE. Pro někoho může být překvapením, že poměrně značně propadl Huawei Mate 20 Pro, který má “pouze” 75 bodů.

Společnost DxoMark provedla objektivní i subjektivní testy v kontrolovaných podmínkách a dokonce vytvořila i speciální figurínu s realistickými tóny pleti pro konzistentní výsledky u budoucích telefonů. Výsledky testování jsou po více než 1 500 snímcích a 2 hodinách videí.

Překvapilo vás některé místo na žebříčku telefonů se selfie kamerou?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)