Porovnejte snímače ISOCELL a Sony IMX240 v Samsungu Galaxy S6

samsung_galaxy_s6_ico

Vlajková loď Samsung Galaxy S6 je na trh uváděna ve dvou verzích, lišících se od sebe použitým modulem fotoaparátu. V některých telefonech tak najdete snímač ISOCELL, v jiných Sony IMX240 – v obou případech s rozlišením 16 Mpx. Samozřejmě se téměř okamžitě vyrojily spekulace o tom, který snímač podává lepší výsledky. Pomyslný jazýček vah se přitom maličko více naklání ve prospěch japonské společnosti.

Nebudeme tento dojem potvrzovat, ani vyvracet – rozhodněte o vítězi sami na základě následující série snímků, pořízených oběma fotoaparáty v různých podmínkách. Vlevo jsou ukázky vyfocené Samsungem Galaxy S6 se snímačem ISOCELL, vpravo se Sony IMX240.

ISOCELL, nebo Sony IMX240?

 

 

 

 

 

Podívejme se ještě na několik detailů, porovnávajících oba konkurenty.

Ve všech případech byly fotografie pořízeny v automatickém režimu. Autoři poukazují na to, že IMX240 vykazuje jasnější a teplejší barvy než ISOCELL, fotky také mají větší hloubku. Sony vyniká v reprodukci barev za jasných podmínek, ale s nedostatkem světla se do popředí dostává Samsung. Kromě toho jsou používány různé kompresní algoritmy, což způsobuje další rozdíly.

Nicméně své závěry si na základě výše prezentovaných obrázků můžete vytvořit sami. Podělte se v komentářích o své dojmy a názory na to, zda Samsung Galaxy S6 lépe fotí se snímačem ISOCELL, nebo Sony IMX240.

Zdroj: Mobil Telefon.

Chcete si Samsung Galaxy S6 Edge vyzkoušet na vlastní kůži? Přijďte již tuto sobotu 16. 5. na Alza Android RoadShow 2015.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek