TOPlist

Konec problémům s připojením? Pixel 9 nabídne podporu volání přes satelit!

pixel 9 satelitní komunikace
  • Telefony Pixel jsou nechvalně známé svými problémy
  • Jedním s těch nejpalčivějších jsou problémy s připojením
  • Pixel 9 by to měl vyřešit novým modemem, který navíc přinese zajímavou novinku

Modem není ta část telefonu, o kterou se běžný zákazník zajímá nejdříve. I když v případě Pixelů by asi měl. Telefony Pixel jsou totiž známé spíše tím, co všechno nefunguje a problémy s připojením jsou v čele seznamu jeho nedostatků. Pixel 9 by podle nejnovějšího úniku mohl udělat tlustou čáru za touto etapou, protože podle všeho bude aktuální modem nahrazen novějším modelem.

Neradujte se, Google stále zůstává věrný Exynosu. Zatímco v řadě Pixel 6 použil Exynos Modem 5123, v řadě Pixel 7 a 8 už Exynos Modem 5300, který sice znamenal jisté zlepšení, ale stále tam nějaké rezervy jsou, v řadě Pixel 9 by se měl objevit Exynos Modem 5400.

Fresh Pixel 9 LEAK! BIG upgrade for new Android 15 feature

Fresh Pixel 9 LEAK! BIG upgrade for new Android 15 feature

Proč je lepší modem důležitý

Modemy jsou známým zdrojem problémů na Pixelech od doby, kdy Google v roce 2021 přešel na čipy Tensor. Vzhledem k tomu, že čipy byly vyvinuty ve spolupráci s divizí S.LSI společnosti Samsung, Google se rozhodl použít modemy Exynos pro zjednodušení vývoje, na rozdíl od předchozích Pixelů, které používaly řešení od Qualcommu.
google tensor

Bohužel stabilita softwaru běžícího na nových modemech byla špatná, zejména na začátku. Naštěstí, jak nová platforma dozrávala, problémy se stávaly vzácnějšími, zvláště poté, co Tensor G2 přešel na nový modem – Exynos Modem 5300 (který se používá také na řadě Pixel 8). Modem je nyní menší problém, než tomu bylo dříve.

Za zmínku však stojí, že stále není dokonalý. Například uživatelé Pixel 7 a 8 hlásili problémy od aktualizace z března 2024. V nedávném průzkumu pořádaném serverem Android Authority téměř 60 % respondentů uvedlo, že se s těmito problémy setkalo!

Pixel 9 s novým modemem

Tensor G4, který přichází jako první do řady Pixel 9, přináší zbrusu nový modem: Samsung Modem 5400. I když to není modem Qualcomm, jak by někteří preferovali, stále se jedná o upgrade oproti předchozím generacím. Nepodařilo se sice získat žádné přesnější informace,  ale jako vždy můžeme očekávat, že bude rychlejší a energeticky účinnější než předchozí generace. Kromě toho byl znovu aktualizován software, což by mělo zlepšit stabilitu. Konečně je tu podpora pro 3GPP Rel. 17, která přináší podporu pro 5G nepozemní sítě (NTN). Jinými slovy satelitní komunikaci.

Exynos Modem 5123 Exynos Modem 5300 Exynos Modem 5400
Generace Tensor (první generace) Tensor G2, Tensor G3 Tensor G4
Podporovaná specifikace 5G 3GPP verze 15 3GPP verze 16 3GPP verze 17
Podpora satelitního připojení Ne Ne Ano
Zařízení Pixel 6, 6a Pixel 7, 7a, řada 8, 8a, Pixel Fold Řada Pixel 9, Pixel Fold nové generace, budoucí 5G tablet („klementine“)

Narazili jste na problémy s připojením u telefonů Pixel?

Zdroj: Android Authority

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)