Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem? (video)

Google Assistant v praxi

Recenzi telefonu Google Pixel jsme vám jako první domácí médium již přinesli, nyní je čas věnovat se jednotlivým funkcím telefonu detailněji. Zajímá vás, jak funguje Google Assistant v praxi a co s ním můžete provádět?

Google Assistant v praxi: Příslib zajímavé budoucnosti telefonů

Hlasový asistent v mobilu rozhodně není žádnou novinkou – již dlouho tu máme Google Now, Samsung S-Voice či konkurenční Apple Siri. Všechny fungují obstojně, ale stále to není tak dokonalé, jak by spousta z nás čekala. Google však do nového Androidu zařadil Google Assistant, který v sobě sdružuje funkce Google Now, ale přidává toho dost navíc. Díky telefonu Google Pixel jsme mohli vyzkoušet Google Assistant v praxi a podělit se o to s vámi.

Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?

Google Assistant v praxi: Jak funguje mozek budoucích telefonů s Androidem?

Čeština není bohužel přítelem

Studená sprcha přichází hned v počátku, kdy člověk zjistí, že je tento asistent dostupný jen po přepnutí jazyka telefonu do angličtiny. To může používání telefonu mírně znepříjemnit a asistenta zcela vyřadit, pokud anglicky neumíte. Ani po přepnutí do angličtiny nemají česky mluvící uživatelé vyhráno – zadávat totiž české názvy (ulic, osobností, lidí v kontaktech) je totiž takřka nemožné a Google se je snaží vždy chápat jako angličtinu.

Propojení s IFTTT funguje snadno a rychle

O propojení systémů Philips Hue, Nest a dalších jsme již informovali při představení Google Home. Oficiálně ale spustil Google podporu služby IFTTT teprve nedávno a my ji tak mohli hned vyzkoušet. Uživatel si může navolit 3 různé spouštěcí fráze, kam lze i vkládat proměnné (čísla) a používat je v propojení. V našem případě jsme jednoduše příkazem mohli měnit barvu žárovky a rychlost vykonání nebyla vůbec špatná.

Google Assistant toho umí hodně

Již nyní je možností užitečných nespočet a i video Google Assistant v praxi ukazuje několik příkazů, které bychom v češtině hned rádi používali. Občas se stane, že Google Assistant vašemu požadavku neporozumí (neví, co má dělat a hledat), a tak požadavek předá do vyhledávače. Trochu škoda, že neřekne něco ve smyslu “nevím, ale můžu vám to vyhledat na Googlu”, což by vypadalo reálněji. Jsme ale přesvědčeni, že Google bude tento systém dále vyvíjet. Můžeme jen doufat, že již brzy bude fungovat i v češtině.

Líbí se vám Google Assistant? Těšíte se, až bude v češtině ve vašem telefonu?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)