Google Home: Virtuální budoucnost do vaší domácnosti

Google Home

Společnost Google vměstnala do své nové řady telefonů Pixel službu Google Assistant, která slouží jako váš virtuální pomocník. Zařízení, které tento systém využívá, a stane součástí vaší domácnosti, je Google Home. Pojďme si jej nyní představit oficiálně.

Google Home bezdrátový reproduktor s vlastním mozkem

O zařízení Google Home jsme slyšeli již letos na oficiální konferenci I/O v květnu, v té době to byla ale jen ochutnávka. Google představil Home detailněji až dnes. A o co se tedy vlastně jedná? O bezdrátový reproduktor s mikrofonem, který je napojen do vaší domácí sítě. Díky propojení se službou Google Assistant se z něj ale stává mocný a hlavně inteligentní pomocník. Možností je spousta. Zařízení nabídne moderní design a kromě ovládání hlasem nabídne i touchpad na své vrchní části.

V první řadě vám Google Home umožní získávat veškeré informace z internetu, a to inteligentnější formou, než jen pouhé hlasové vyhledávání Googlu. Assistant se snaží vašim dotazům porozumět a podle toho vyhledat relevantní informace a podat je lidštější formou.

Zvládne toho hodně – odepsat na příchozí zprávu, zapamatovat si informaci, kterou nadiktujete, spustit vaši oblíbenou hudbu nebo dokonce vyhledat nejbližší restauraci a rovnou v ní rezervovat místo. Pokud se snažíte vyhledat místa v okolí, můžete se zeptat i na délku cesty vzhledem k dopravě nebo jak dlouho by vám to trvalo na kole.

Ráno vás Google Home přivítá informacemi o čase, počasí, ale dokonce i o denním programu a povinnostech. Google Home si zvládne udržovat například nakupovací seznam, který bude následně dostupný v telefonu. To vše díky službě Google Assistant, která všechna zařízení propojí.

Google Home

Kvalitní audio a podpora dalších zařízení

Stačí vyslovit název oblíbené skladby a Google Home ji ihned přehraje – z YouTube, Google Music nebo třeba Spotify. Google nás láká na kvalitní podání zvuku, stejně tak je ale zajištěna podpora dalších zařízení od Googlu – hlavně Chromecastů. Pokud například hraje hudba v Google Home, může hrát ten samý obsah i ve vedlejším pokoji v televizi díky Chromecastu.

Funguje to ale i obráceně – zařízeních, která dokážou zaznamenávat váš hlas, můžete mít v domě několik. Naslouchají všechna, ale jen to nejbližší vám nakonec odpoví. Google Home lze umístit klidně i do více místností.

google-home-multiroom

U podpory vlastních zařízení ale Google Home nekončí. Díky propojení se známými službami Philips Hue, Nest, Samsung SmartThings nebo třeba IFTTT je možné ovládat nespočet dalších zařízení. Google tak stále buduje koncept chytré domácnosti a právě dvojice Google Assistent a Google Home bude hrát prim.

Google Home bude od dnešního dne dostupný k předobjednávce na americkém Google Play za cenu 129 dolarů (cca 3100 Kč). Zařízení by do prodeje mělo vstoupit v průběhu listopadu, k předobjednávce získají uživatelé půl roku YouTube bez reklam. O dostupnosti pro český trh prozatím nevíme.

Meet Google Home

Meet Google Home

Líbí se vám Google Home?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)