Google Assistant a Home: nový hlasový asistent do mobilu i domácnosti

google home titul

Nadešel čas každoroční konference Googlu, na které nám tento internetový gigant pravidelně představuje celou řadu novinek v rámci svých služeb. Prvními novinkami, se kterými Google I/O 2016 přišlo je skutečně velká aktualizace Google Now, nazvaná Google Assistant a koncept ovládání chytré domácnosti Google Home.

Google Assistant: Siri po krku

Hlasový assistent Googlu přichází s významným vylepšením, díky kterému s uživatelem nově dokáže konverzovat podobně, jako konkurenční Siri od Applu. Nově tak nebudete pouze zadávat hlasové dotazy, na které dostanete odpověď v podobě textu na disleji, ale budete moci konverzovat s jakousi virtuální osobností, která se od vás navíc bude učit aby nabídla co nejvíce relevantní údaje.

Google App: Ok, Google…

Google App: Ok, Google...

Zachována zůstala aktivace této služby prostřednictvím fráze “OK, Google”. Také na nového hlasového asistenta budou další vývojáři moci navázat své aplikace a služby. Google Assistant bude navíc dostupný nejen pro telefony, ale například také v automobilech či domácnostech.

Google Home: pusťte si Google do domácnosti

Další novinkou letošního I/O bylo Google Home. V podstatě se jedná o bezdrátový reproduktor s mikrofonem, který je propojený s chytrými zařízeními ve vaší domácnosti. Stejně jako Amazon Echo, také Google Home vám umožní ovládat vaši domácnost pomocí hlasových povelů. O rozpoznávání hlasových povelů a interakci s uživatelem se zde pochopitelně stará Google Assistant.

Google assistant home

Pomocí Google Home si tak můžete snadno nastavit teplotu na chytrém termostatu Nest, nebo přehrát libovolnou hudbu ve zvolené místnosti přes Chromecast, přičemž zařízení, spolupracující s novou platformou Googlu budou v budoucnu pochopitelně přibývat.

Google stellt Google Home vor (Google IO 2016)

Google stellt Google Home vor (Google IO 2016)

Ovládání zařízení ve vaší domácnosti však není zdaleka vše, co Google Home dokáže. Můžete pomocí něj například vyhledávat informace, které vám asistent buď odříká, nebo promítne například na vaši televizi. Samozřejmostí je pak synchronizace s dalšími Google službami jako například s vaším kalendářem.

Zařízení bude na vybraných trzích dostupné ještě v průběhu tohoto roku a uživatel si jeho design bude moci přizpůsobit dle svého vkusu.

OPA_Social_v04_JRS_2016-05-17

Zaujal vás nový Google Assistant nebo zařízení Google Home?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)