Menu

IFTTT oficiálně podporuje Google Assistant

Při představení Pixel telefonů se Google také zmiňoval o tom, že bude velmi důležitá podpora třetích stran u Google asistentu. A nyní několik dnů po oficiálním spuštění už vychází první aplikace, která to umí, a to IFTTT.

IFTTT: Automatizace telefonu s podporou asistenta

Na IFTTT jste už pravděpodobně párkrát narazili. Aplikace funguje na principu “If This Then That”, což se dá přeložit jako “když se stane tohle, tak uděláš tamto”. Dokáže se propojit s různými aplikacemi a platformami. Na uživatelích už je pak jen to, jaké příkazy si vytvoří, případně si můžou vybrat z velkého množství jiných příkazů, které vytvořili lidé.

Aplikace je nově také dostupná pro Google Assistant, čímž se stává první aplikací třetích stran, která spolupracuje s chytrým asistentem. Do budoucna Google spoléhá na velkou podporu různých aplikací, protože ví, že asistenta nedokážou sami naučit všem kouskům.

Google Assistant

V současné době existuje více než 60 různých možností, které se dají v IFTTT nastavit pro Google Assistant. Mnohé pomáhají kontrolovat chytrou domácnost, vkládat příspěvky na různé sociální sítě. Mezi nejoblíbenější funkce momentálně patří propojení s chytrou žárovkou Philips Hue, nebo třeba ukládání poznámek do Todoist.

Google Assistant je prozatím oficiálně dostupný na Pixel telefonech. Jak Assistant funguje si můžete přečíst v naší recenzi na Pixel telefon, kde se asistentovi věnujeme podrobně. Každopádně za týden jde do prodeje i Google Home – chytrý reproduktor, který je celý postaven okolo asistentu, takže se dá očekávat i větší přísun podobných aplikací jako IFTTT.

IFTTT
IFTTT
Developer: IFTTT
Price: Free

Používáte automatizaci telefonu přes IFTTT?

Zdroj: phandroid.com.

 

RSS (komentáře k článku)