TOPlist

Gionee G13 Pro láká na iPhone 13 design, HarmonyOS a velmi nízkou cenu

Gionee G13 Pro

Gionee G13 Pro je nový telefon, který je zajímavý hned v několika směrech. Design je totiž v podstatě okopírovaný od nejnovějších iPhonů 13 a jde o vůbec první telefon s HarmonyOS, který není od Huawei. V neposlední řadě bude prodáván až za absurdně nízkou cenu, ačkoliv na globálním trhu se ho zřejmě nedočkáme.

Pojďme se mrknout na specifikace. Na přední straně nalezneme 6,26″ LCD panel s HD+ rozlišením a poměrem stran 19:9, přičemž displej by měl zabírat 90,3 % přední strany. To je mimochodem více než má iPhone 13, takže se můžeme těšit na opravdu tenké rámečky. Ve výřezu se pak nachází jediná selfie kamerka s rozlišením 5 Mpx, která bude zároveň sloužit i pro odemykání pomocí obličeje.

Na zadní straně nalezneme dva fotoaparáty, přičemž výrobce se zmínil pouze o hlavním, který disponuje rozlišením 13 Mpx. Pod kapotou pak tiká čipset Unisoc T310 (v AnTuTu skóre 143 000 bodů) v kombinaci se 4 GB RAM a 32/128GB úložištěm. Výdrž dostala na starost 3500mAh baterie a jak již bylo zmíněno v úvodu, systémem je HarmonyOS se službami HMS. Gionee G13 Pro bude k dispozici ve verzích Deep Sea Blue, Glow Gold, Briliant Purple a Graphite Black, přičemž za základní variantu zaplatíme v přepočtu asi 1 800 Kč bez daně.

Jaký máte názor na podobné výtvory?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)