Galaxy Z Fold4 se snad zbaví jednoho designového nešvaru

Samsung Galaxy Z Fold4 displej pant

Vývoj mobilních telefonů s ohebnými displeji jde neustále kupředu a nejodvážnějším tahounem je v tomto oboro zatím korejský Samsung. Minimálně tedy z pohledu počtu dostupných modelů a frekvence jejich umisťování na trh, i když po stránce kvality by se určitě našel prostor pro zlepšení. Příkladem je třeba viditelný a trochu znepokojivý “žlábek”, který telefony Galaxy mají v místě ohybu displeje. Jak se zdá, minimálně Galaxy Z Fold4 by na tom měl být v tomto ohledu lépe.

Řešením této konstrukční nedokonalosti má být nový typ pantu, který bude v inkriminovaném místě lepší oporou pro obrazovku, aby nevznikalo volné místo. Inspirací mohly být například flexibilní Huawei telefony, kterou jsou na tom konkrétně s touto mezerou o něco lépe. Zdroj této informace, tipér Ice Universe, současně dodává, že by měl mít Galaxy Z Fold4 displej trochu hladší a tedy příjemnější na ovládání než Z Fold3.

Další spekulace hovoří o tom, že skládací displej bude trochu kratší a širší, což pozitivně ovlivní i poměr stran vnější obrazovky. Současně se mluví o procesoru Snapdragon 8+ Gen 1, fotoaparátech v kombinaci 50MPx hlavní + 12MPx ultraširoký + 12MPx telefoto (3x optický zoom), baterii s kapacitou 4 400 mAh a 25W nabíjením, podpoře S Penu a krytí IPX8. Například o vylepšení fotoaparátu pod displejem se ale zatím neví.

Jak se vám zatím líbí vzhledy ohebných Samsungů?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)