Galaxy Nexus, Nexus 7 a Nexus 10 dostávají Android 4.2.2

422_ico

Několik zahraničních serverů přišlo v noci na dnešek s informací, že telefon Galaxy Nexus a tablety Nexus 7 a Nexus 10 dostávají OTA (“over the air” neboli “vzduchem”) aktualizaci na Android verze 4.2.2 (sestavení JDQ39). Zatím nikde nepadla zmínka o tom, zda aktualizaci dostává také Nexus 4, nicméně dá se předpokládat, že taktéž bude v této várce.

V případě Nexusu 10 má aktualizační balíček 47,6 MB, což je poměrně hodně.

Aktualizace pro Nexus 10 má skoro 50 MB Aktualizace pro Nexus 10 má skoro 50 MB

V těchto okamžicích není nikde oficiálně řečeno, co přesně Android 4.2.2 přináší, nicméně soudě dle toho, že se číslo verze zvyšuje pouze o 0.0.1, půjde s největší pravděpodobností o update, opravující dosud nalezené chyby a problémy. Skoro jistě bychom neočekávali žádné zásadní novinky či nové funkce. Přinejmenším se počítá s opravou problému při streamování zvuku přes Bluetooth A2DP. Na serveru Reddit uživatel vystupující pod přezdívkou WeeManFoo tvrdí, že otestoval streamování přes Bluetooth ve svém autě. Situace se prý zlepšila, nicméně stále není perfektní – při přechodu z Wi-Fi na 3G údajně došlo k odpojení. WeeManFoo dále tvrdí: “Všiml jsem si rozdílu, že animace rozbalování notifikační lišty je pomalejší. Také si myslím, že obrazovky s nastavením mají o něco světlejší šedou barvu.”

Aby se rozložila zátěž aktualizačních serverů, jsou updaty uvolňovány postupně, proto na většině zařízení nemusí být v těchto okamžicích ještě poslední verze Androidu dostupná.

Zbývá podotknout, že některé zdroje přistupují ke snímkům obrazovek s Androidem 4.2.2 značně skepticky a lehce zpochybňují jejich věrohodnost s tím, že není těžké takový obrázek “padělat”.

Pokud jste dostali aktualizaci na Android 4.2.2, dejte nám vědět v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Android Central, Android Police, Reddit, Android Headlines, Droid Life, XDA, XDA a AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (66)