Menu

Devátý díl Final Fantasy je nyní v Obchodě Play

Final Fantasy IX v Obchodě Play – náhleďák
Devátý díl Final Fantasy je nyní v Obchodě Play
Ohodnoťte článek

Studio Square Enix, stojící nejen za veleúspěšnou sérií Final Fantasy, útočí na své fanoušky smrští akcí, nabídek a novinek. Jak jsme vás již informovali, do 14. února můžete zdarma stahovat hru Final Fantasy 2, a to pomocí aplikace propojující celou herní sérii. Nyní se na platformu Android konečně dostává i devátý díl.

Final Fantasy IX je skvělá hra. Má však své „ale“

Devátý díl byl specifický tím, že se vracel ke kořenům série, neboť sedmý a osmý mířily trochu více ke sci-fi žánrům. Pokud tedy patříte mezi fanoušky především nejstarších dílů, devítka pro vás bude skvělým herním vyžitím.

Final-Fantasy-9

Final Fantasy IX však má i důvody, pro které si ji mnoho fanoušků nepořídí. Prvním háčkem je například cena. Ta se v Obchodě Play vyšplhala na 504,51 Kč, a tak hru katapultuje mezi nejdražší hry v Obchodě Play. Dalším důvodem pro nepořízení hry je její velikost. Obchod Play uvádí 1,8 GB, což je opravdu hodně. V dnešní době, kdy smartphony vyšších tříd nabízejí úložiště 32 GB a více, se to sice může zdát jako nic, ale málo to prostě není. Samo studio Square Enix doporučuje mít v záloze nejméně 8 GB volného místa, někteří uživatelé pak dokonce hlásí, že ihned po nainstalování se hra rozrostla na 4 GB. Díky tomu si tuto hru zahrají opravdu spíše jen majitelé novějších smartphonů či tabletů s velkým úložným prostorem, přestože hra není nijak zvlášť náročná na hardware.

Final-Fantasy-IX

Pokud si to vše tedy shrneme, za přibližně 500 Kč získáme opravdu skvělou hru, která ovšem není určena pro každého. Je třeba vzít v úvahu, že se zde nejedná o kdejaký free-to-play model, ale že jde o plnohodnotný port konzolové hry, což se odráží právě i na její velikosti. Vývojáři navíc o současné ceně hry mluví tak, že je ke všemu ve 20% slevě. Pravděpodobně také do Valentýna. Takže z toho začíná vycházet zajímavá rovnice. Pokud máte přítelkyni hráčku, nejlépe fanynku této série, můžete jí koupit opravdu zajímavý valentýnský dárek. Nečekejte ale, že ten den telefon ještě odloží. Nejspíše si pak na odměnu za skvělý dárek budete muset počkat.

The app was not found in the store. :-(

Zdroj: PhAn.

Komentáře

kubahronik

kubahronik

10.2.2016 20:35

Skvělá zpráva! Na to že původně to byla hra na 4 CD je 1,8 GB ještě docela málo, zvlášť s vylepšenou grafikou. Akorát škoda že je to tak drahé, ale na takovouhle věc bych si i mohl vyšetřit peníze.

j.svoboda

j.svoboda

z aplikace
10.2.2016 20:38

Hry tohohle tipu nejsou pro mne. Preferuji Real racing, Dead trigger atd.

Trip

Trip

z aplikace
11.2.2016 1:03

Pro mne také ne. Miluji RPG hry typu Lands of Lore. :-)

matys

matys

z aplikace
11.2.2016 8:40

tak po instalaci to zabira 3,4 gb bez znalosti anglictiny si to zahrajete tezko protote se jedna prevazne o zbirani informaci od ostatnich postav. Po graficke strance je to odpad ale fanousci tohohle typu maji k dispozici hodiny a hodiny hrani ale skutecne tohle v nasich koncinach nebude masovka a ta cena odlaka jeste vice lidi

Abdul_Hasan

Abdul_Hasan

11.2.2016 10:31

A sedmička furt nic…

marked

marked

z aplikace
11.2.2016 11:04

IX aj VII som hral cez emulator aj s ceskym prekladom…hry su fajn,len tie ceny trosku prestrelili,takze sa viac oplati kupit emulator,islo to bez problemov.

MaXi

MaXi

11.2.2016 14:40

tu cenu moc nechapu, kdyby to byla uplne nova hra, tak mozna, ale u portu fakt ne… myslim, ze tady se projevi pravidlo, ze vyssi cena neznamena vyssi zisk…

RSS (komentáře k článku)