Čtyřjádrový Snapdragon S4 se chystá do notebooků s Windows 8

Qualcomm-snapdragon-s4-mdp-1

Společnost Qualcomm a její dvoujádrový Snapdragon S4 s architekturou Krait si vede velmi dobře v nových zařízeních (například HTC One S) a není tajemstvím, že se chystá i čtyřjádrový model. Ten by se měl podle slov Roba Chanhoka, viceprezidenta společnosti, dostat i do ultrabooků, které nově přijdou s operačním systémem Windows 8. Ten jako první systém z dílen Microsoftu obsahuje i verzi s podporou ARM instrukcí a procesorů, díky čemuž si  bude rozumět právě se Snapdragonem a jinými čipy od konkurence (Nvidia a Tegra, Texas Instruments atp.). Společnost Qualcomm věří, že díky jejich pokročilému ARM procesoru s 28nm výrobním procesem budou schopni nabídnout více výkonu s menší spotřebou než dnešní řešení od Intelu, k čemuž ještě přibude integrovaná konektivita s 4G sítěmi.

qualcomm

Je však jasné, že ani ostatní hráči si nenechají příchod Windows 8 ujít. Tento systém má totiž dorazit i na tablety, kde se se svým rozhraním Metro bude snažit přilákat uživatele.

zdroj: myandroidchief.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)