Čtečka otisků prstů pod displejem představena. Opět není od Samsungu

vivo ctecka otisku prstu displej

Odhalení nových technologií čteček otisků prstů jsme mohli vidět již v polovině minulého roku, kdy se ukázala technologie Qualcommu, v prosinci minulého roku se pro změnu poodhalila čtečka otisků prstů pod displejem od Synaptics, kde rovnou řekli, že na veletrhu CES se ukáže první telefon s touto technologií. A tak se i stalo, společnost Vivo představilo první telefon s touto technologií.

Vivo ukázalo čtečku otisků prstů pod displejem

V uplynulých letech jsme mohli slyšet o čtečce otisků prstů pod displejem hlavně ve spojení se společností Samsung, kdy se již několikrát spekulovalo o tom, že jejich vlajkový model bude mít čtečku pod displejem. Vývoj se ale Samsungu nedaří podle představ. Poslední informace naznačují, že se této technologie nedočkáme ani v Galaxy S9.

Vivo on-screen fingerprint sensor hands-on

Vivo on-screen fingerprint sensor hands-on

Místo toho je tu společnost Vivo, což je v Číně stále větší a větší hráč. Jde o sesterskou společnost dalšího čínského gigantu Oppo a také startupu OnePlus. To mimo jiné znamená, že bychom se této technologie mohli zanedlouho dočkat i v telefonech těchto značek. Obzvlášť ve spojení s OnePlus 6 nebo 6T by se mohlo jednat o zajímavou kombinaci.

Čtečka otisků Synaptics se nachází mezi základní deskou a OLED panelem, prst “vidí” skrz OLED panel, nefunguje s LCD panely. První lidé, kteří si na veletrhu CES 2018 mohli vyzkoušet tuto technologii tvrdí, že to funguje stejně spolehlivě jako klasická čtečka. Někteří si všimli, že rychlost čtení otisku není stejná jako u klasické čtečky. Prozatím není jasné, kdy se objeví telefon s touto technologií na trhu, dostupnost by se měla oznámit ještě na jaře 2018.

Těšíte se na čtečky v displejích?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)