Menu

Čtečka otisků prstů pod displejem představena. Opět není od Samsungu

Odhalení nových technologií čteček otisků prstů jsme mohli vidět již v polovině minulého roku, kdy se ukázala technologie Qualcommu, v prosinci minulého roku se pro změnu poodhalila čtečka otisků prstů pod displejem od Synaptics, kde rovnou řekli, že na veletrhu CES se ukáže první telefon s touto technologií. A tak se i stalo, společnost Vivo představilo první telefon s touto technologií.

Vivo ukázalo čtečku otisků prstů pod displejem

V uplynulých letech jsme mohli slyšet o čtečce otisků prstů pod displejem hlavně ve spojení se společností Samsung, kdy se již několikrát spekulovalo o tom, že jejich vlajkový model bude mít čtečku pod displejem. Vývoj se ale Samsungu nedaří podle představ. Poslední informace naznačují, že se této technologie nedočkáme ani v Galaxy S9.

Místo toho je tu společnost Vivo, což je v Číně stále větší a větší hráč. Jde o sesterskou společnost dalšího čínského gigantu Oppo a také startupu OnePlus. To mimo jiné znamená, že bychom se této technologie mohli zanedlouho dočkat i v telefonech těchto značek. Obzvlášť ve spojení s OnePlus 6 nebo 6T by se mohlo jednat o zajímavou kombinaci.

Čtečka otisků Synaptics se nachází mezi základní deskou a OLED panelem, prst “vidí” skrz OLED panel, nefunguje s LCD panely. První lidé, kteří si na veletrhu CES 2018 mohli vyzkoušet tuto technologii tvrdí, že to funguje stejně spolehlivě jako klasická čtečka. Někteří si všimli, že rychlost čtení otisku není stejná jako u klasické čtečky. Prozatím není jasné, kdy se objeví telefon s touto technologií na trhu, dostupnost by se měla oznámit ještě na jaře 2018.

Těšíte se na čtečky v displejích?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

Lolo26

11.1.2018 19:53

To už dneska může psát články opravdu kdejaký amatér!! Čtečka otisků prstů pod displejem NEEXISTUJE!!!!

Maemo46

12.1.2018 1:06

Vivo může být první, ale určitě ne 100% odladěné a pro masy – to bude až na podzim Samsung (Note 9) a LG (V40). Přesto, hurá! Že už ale bylo načase!!!

carda21

12.1.2018 2:39

Doufám že se tohle rozšíří víc a konečně se zase vrátí čtečky na zádech do ústraní nějakým číňákům do levných mobilů kam patří.

Uni

uni -86

12.1.2018 9:42

Redakce: “Vivo ukázalo čtečku otisků prstů pod displejem”, ne, v displeji. Pod displejem ji máme už hodně dlouho (v “novodobé” historii od 2013-iPhone 5s). Pokud se bavíme o prosazení principu.

Člověk by řekl, že po failu Samsungu s odemykáním pomocí obrázku bude od toho pokoj a ono ne:)

Abkraka_a

AlešA 7

12.1.2018 15:59

Snad to nebude na ukor kvality tvrzeneho skla….
A nedockame se super plastovich krycich skel..
Cesta ramecek – stejne ho chytam prsty a mit to na 3ch mistach by stacilo pro levaky, pravaky, kryty…
Nebo treba v tlacitku hlasitosti, kus plastu…
Neco jako ma sony

RSS (komentáře k článku)